Americké herečky cvičí jako baletky. Zkuste to s námi také!

Americké herečky cvičí jako baletky. Zkuste to s námi také!

Ani jogging, ani pilates. Amerika se zhlédla v tanečním tréninku. Dělá totiž nejhezčí postavy.  

Jedním z největších hitů letošního roku v oblasti fitness je cvičení inspirované baletními pohyby (obohacené o prvky jógy a pilates). Ve Spojených státech je po tzv. barre workout ohromná poptávka, a tak studií, ve kterých trápíte tělo, podobně jako profesionální tanečnice, je jako hub po dešti. Není se čemu divit. Lektoři totiž slibují: choďte k nám čtyřikrát týdně a za šest týdnů máte postavu jako Natalia Portmanová nebo Ginnifer Goodwinová – pružnou, pevnou a zároveň štíhlou s protáhlými svaly. Právě tyto herečky propadly cvičení podle baletek jako první. A jejich kolegyně je následují.

Že přesně takový pohyb hledáte? Pak pro vás máme dobrou zprávu. Oblečte se do legín a sportovního trika, vezměte židli, chopte se činek a zacvičte si s námi v pohodlí domova. Z tzv. barre workout jsme pro vás vybrali 6 cviků, které zaručeně fungují. U každého.

Jak cvičit?

Dodržujte počet opakování u každého cviku. Pokud máte čas a energii, zopakujte celou sestavu třikrát. Je dobré cvičit před zrcadlem, máte tak kontrolu postoje a pohybu.

Cvik 1

Chytněte se opěradla židle, záda držte rovná, mírně se rozkročte. Špičky směřují ven, vypněte se na ně. Proveďte klasické plié – mírný podřep, kolena směřují ven. Pak se vraťte do počáteční pozice a opakujte 20x. Celou dobu stůjte na špičkách.

 

 

Cvik 2

Dál se oběma rukama přidržujte židle, následují klasické podřepy s koleny u sebe, ovšem opět na špičkách. Při podřepu by měla kolena svírat pravý úhel. Když se vracíte do počáteční pozice, nechte kolena mírně ohnutá. Nepropínejte je. Cvičení je výrazně náročnější.

 

 

Cvik 3

I u tohoto cvičení vám bude židle oporou. Stůjte rovně na celých chodidlech a zanožte napnutou levou nohu do výše boků. Propněte špičku a současně předpažte levou ruku. Pokrčte mírně levé koleno a levou ruku vzpažte. Pak nohu opět propněte a ruku vraťte do předpažení. Opakujte 20x, pak vyměňte nohu.

 

Cvik 4

Stůjte u židle, přidržujte se jednou rukou. Přednožte levou nohu s propnutou špičkou, co nejvýše můžete, levou ruku zvedněte nad hlavu. Z přednožení přejděte plynule do unožení, ruka směřuje stejně jako noha do strany. Na závěr nohu zanožte, současně se předkloňte, ruku napněte dopředu, hlava je v přímce s nataženou nohou, rukou a rovnými zády. Vraťte se do první pozice s přednožením a celý cvik proveďte ještě 10x. Pak vyměňte strany.

Cvik 5

K pátému cviku potřebujete jednu činku. Jednou rukou se přidržujte židle, do druhé uchopte činku. V mírném předklonu ruku s činkou upažujte a zároveň zvedejte opačnou nohu. Hlava je v přímce s nataženou nohou. Je důležité mít po celou dobu koleno stojné nohy mírně pokrčené, noha, kterou zanožujete, je naopak propnutá. Držte rovná záda a na každou stranu opakujte 20x.

 

Cvik 6

Základní pozice posledního cviku je v širokém rozkročení, špičky směřují ven. Udělejte hluboký podřep, kolena svírají pravý úhel. Nyní začněte posilovat ruce. Pohyb začíná v předpažení, dlaně směřují vzhůru, pokračuje v rozpažení a končí s rukama nad hlavou. Přes rozpažení vraťte ruce opět před sebe a celý pohyb opakujte 20x. Nohy zůstávají v podřepu.

 

Další cvičení můžete najít na YouTube. Zkuste třeba trénink pro zpevnění středu těla na http://www.youtube.com/watch?v=9KmydoA6x5M&feature=relmfu.

Tereza Kohnová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.