Vyzkoušely jsme: balzámy na rty v tyčince

Vyzkoušely jsme: balzámy na rty v tyčince

Hledání ideálního balzámu na rty je běh na dlouhou trať. A co teprv když hodláte najít takový, který navíc dokáže rty pěkně natónovat, aniž by se rozmazával, vydržel déle než 5 minut a byl příjemný.

Vyzkoušely jsme čtveřici produktů napříč cenovým spektrem. A jaký je verdikt?

Chubby Stick, Clinique, 460 Kč

Balzám v krásném designu tužky je opravdu výjimečný. Díky hrotu se s ním dobře pracuje, vyživuje tak akorát a na rtech vytvoří jen lehkou, zato sytou a jednolitou barevnou vrstvu. Vybírat si můžete z přirozenějších odstínů, ale i z výrazných trendy barev. Dá se říci, že zcela nahradí rtěnku a působí úžasně přirozeně. Vydrží dost dlouho bez nutné korekce a není parfémovaný.

Verdikt Kondice: 1

Lip Butter Stick, Korres, 199 Kč

Vypadá jako klasický jelení lůj, ale podstatně se od něj liší. Velmi oceňujeme atraktivní minimalistický obal. Tónuje výrazně: rty vypadají jako po použití rtěnky. Doporučujeme vzít si k aplikaci zrcátko, abyste nepřetáhla: barva je totiž dost sytá a každá chyba je vidět. Vydrží však zhruba jen půl hodiny, pak jej musíte nanést znovu. Je velmi příjemný, hezky se roztírá. Rty jsou hebké a vláčné, parfemace je skoro nepatrná.

Verdikt Kondice: 2

 

Volupté Sheer Candy, YSL, 800 Kč

Luxusní kousek od YSL je spíš „leskortěnka“, ale z našeho pohledu do kategorie tónovacích balzámů na rty patří. Je totiž velmi výživný a dokáže uzdravit i rozpraskané rty. Stačí opravdu jemná vrstva a je to. Rty jsou krásně lesklé a velmi decentně tónované. Odstíny sice vypadají na první pohled velmi divoce, ale po nanesení zanechají jen jemný barevný nádech. Takže se nemusíte bát. Tyčinka na rty nádherně voní po ovoci, takže si ji klidně můžete splést s nějakou pochutinou. Mňam. Na to, jak je barva jemná, vydrží opravdu dlouho.

Verdikt Kondice: 1

Cherry, Labello, 45 Kč

Klasika mezi balzámy na rty je určitě kultovní Labello. V nejvýraznějším odstínu třešňové je sice transparentní, ale přitom opravdu nápadné. Stejně jako u tyčinky Korres se lehko stane, že si zamažete i okolí rtů, ale to se dá časem vychytat. Dávejte si pozor na to, že i když barva pomalu ze rtů mizí, na konturách a oděrkách ulpívají zbytky pigmentů. Vyživuje dobře, rty jsou po něm hedvábné a naprosto neodolatelně voní – skoro jako ovocná žvýkačka. A to prostě zvedá body!

Verdikt Kondice: 2−

Adéla Vedralová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.