Tipy na týden: Na trampolíny, na hory či na víno?

Tipy na týden: Na trampolíny, na hory či na víno?

Podzim je zjevně tady, takže se v našich tipech na následující dny krom slavností vína objevuje mimo jiné i drakiáda. Ale zkrátka nepřijdou ani milovníci fitness cvičení či ti, kdo hledají inspiraci při nákupu hraček.

Už jste slyšeli o jumpboxingu?
Kdy a kde: každé úterý od 17 hodin a každý čtvrtek od 19 hodin v Českých Budějovicích

Pokud hledáte něco neobvyklého, mohla by vás nalákat tahle nová fitness aktivita nazvaná jumpboxing, která se hodí pro trénované i netrénované všeho věku. Při cvičení se používají trampolínky nebo skákací boty. Cvičí se v českobudějovickém Sportcentru Zvonárna.

Užijte si státní svátek na horách
Kdy a kde: v pátek 28. září od 10 hodin v Tanvaldu

Svatováclavské slavnosti se většinou odehrávají v historických centrech měst, a hlavně se na nich jí, pije a vzpomíná na události dávno minulé. My vám však doporučujeme oslavy akční a aktivní, jaké pořádají v jizerskohorském Tanvaldu. Najdete tu závod horských kol, sami si můžete půjčit koloběžku a děti si mohou vyzkoušet jízdu zručnosti na kolech na vrcholu Špičáku. A na dobré jídlo a pití nakonec dojde taky.

Když konec září, tak víno
Kdy a kde: v pátek 28. a v sobotu 29. září ve Velkých Žernosekách

Za vínem se v tuhle roční dobu nejezdí jen na Moravu, ale také do severních Čech. Třeba na dvoudenní vinařské slavnosti s nabitým programem, které pořádají ve Velkých Žernosekách. Pokud si je chcete ozvláštnit ještě víc, svezte se v jejich rámci výletní lodí po Labi. Chybět nebude ani ranní požehnání vína v místním kostele svatého Mikuláše.

Sháníte hračky nebo vybavení pro nejmenší?
Kdy a kde: od 27. do 30. září na výstavišti v Praze-Letňanech

Jsou lidé, kteří si rádi vybírají zboží po internetu, protože je tu větší výběr, a jiní, co mají raději kamenné obchody. Výhody obou způsobů kombinuje nadcházející veletrh hraček a her nazvaný For Toys a doprovodný For Babies, což je už třetí podzimní veletrh potřeb pro děti a kojence. Hrací a hlídací koutek zajištěn.

Drakiáda pro celou rodinu
Kdy a kde: v neděli 30. září v Hradci nad Moravicí

Zatímco rodiče i s dětmi mohou ve zdejším jezdeckém areálu soutěžit o to, kdo má nejhezčího draka, nebo dokonce největšího, či třeba o to, čí drak nejdéle vydrží ve vzduchu, přímo dětem jsou pak určeny různé soutěže s plněním úkolů na stanovištích.

Radka Wallerová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.