Strie už od puberty. Co s tím?

Strie už od puberty. Co s tím?

Je mi 24 let a už od puberty mě trápí strie. Vytvořily se mi téměř všude po těle. Po pubertě mi sice vybledly, ale chtěla bych je ještě zjemnit. Vím, že se zcela odstranit nedají. I tak bych ale udělala vše proto, aby nebyly na první pohled viditelné. Co mi poradíte?

MUDr. Yvonne Bergerová

Estetická dermatoložka. Pracuje na klinice BcD Clinic v Praze, je držitelkou certifikátů pro práci s lasery a botulotoxinem. Je členkou několika odborných společností.

Vznik strií v období puberty je velmi častý, souvisí totiž s rychlejším tělesným růstem a hormonální aktivitou. Ke zúžení strií vám může posloužit mikrojehličková radiofrekvence, se kterou máme velmi dobrou zkušenost. Jde o miniinvazivní zákrok a nejúčinnější variantu radiofrekvenčních metod. Jehlice proniká do hloubky ke kolagennímu vazivu a spolu s individuálně nastavenou teplotou dojde ke stažení kolagenu a současně k zatažení, tedy zúžení strií. Bolestivost je při tomto zákroku malá, lze ji ještě potlačit aplikací znecitlivujíci masti před zákrokem. Ošetření je však nutné zopakovat třikrát až pětkrát.

MUDr. Yvonne Bergerová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.

 1. pavlína | 10. 07. 2013 v 16:08

  nechat si je odoperovat

 2. Jana | 13. 01. 2013 v 12:26

  Děkuji za tip paní Nikole. Video mi ukázalo jak bych se měla správně mazat. Před tím jsem to zdaleka nedělala tak jak bych měla. Krém už používám od začátku a nedám na něj dopustit.

 3. Nikola | 30. 11. 2012 v 16:41

  Taky mám tuhle zkušenost jako Bára, krémem elasti-q exclusivem jsem se mazala v těhotenství, lékárnice mi ho doporučila protože mám taky ke striím dispozice. Perfektně to zabralo, bříško mám krásné, po porodu jsem si ho taky mazala a rychleji se mi vrátilo do původního stavu. Toto video je super..http://www.youtube.com/watch?v=t-DfXL1mbgg

 4. Bára | 07. 09. 2012 v 10:43

  Mě se osvědčil krém Elasti-Q Exclusive, který jsem si na doporučení paní lékárnice koupila. Určitě ho doporučuji, protože je vhodný pro ženy, které mají genetické dispozice k tvobě strií jako já. Má mnohem více elastenu než ostatní, dobře se vstřebává a příjemně voní. Mazala jsem se někdy i 3x denně celé těhotenství, ale i po porodu. Určitě se to vyplatilo, protože žádné nové strie se mi neudělaly a ty co jsem měla už z dřívější doby jsou mnohem světlejší a méně viditelné.