Já nezapojím ani šňůru, on neuvaří ani puding

Já nezapojím ani šňůru, on neuvaří ani puding

Bývala jsem šikovná. Ještě před několika lety jsem uměla doma spustit všelijaké video či audiosestavy, zprovoznit internet. Můj někdejší manžel se o to moc nezajímal, a tak, když jsem kdysi coby dárek rodině koupila k vánocům DVD přehrávač, bylo zapojení taky na mně. Samozřejmě, není to nic extra těžkého, ale většina mých kamarádek to neuměla. Pamatuju si, že jsem si na něm pak jako první film pustila Lásku nebeskou, za jejíž kýčovitost si ze mě bývalý manžel ještě utahoval. Ale mně to nevadilo.

Každý to své

Dneska bohužel u filmů horko těžko zvládnu nastavit titulky, a že bych něco doma zapojovala, o tom nemůže být řeč. Protože to dělá přítel, který si v tom vede nadmíru dobře, a já jsem to ráda zapomněla. On na oplátku pozbyl jakýchkoli kuchařských schopností: nikdy doma nebyl za Pohlreicha, ale čaj, puding, vajíčka nebo jednoduchá jídla uvařit uměl, a to sobě i dětem. Dneska vaří jen kafe, a to ještě jen občas.

Ale zdá se, že nám oběma podobné rozdělení rolí vyhovuje. Zatímco já jsem v kuchyni nejradši sama, protože je to pro mě vlastně odpočinek, řekla bych, že on má ve svých kabelech a bezdrátových přenosech taky rád svůj pořádek. Když něco potřebuju zapojit nebo odpojit, nějaká dobrá duše se většinou rychle najde, naštěstí si na poli drátků a bezdrátků slušně vede už i nejstarší syn.

Já sama!

Ačkoli právě ten mi nedávno poslal obrázek, který dost přesně vystihuje, jak to s nastavováním něčeho mám. Totiž, ať si kdo chce nastavuje co chce, ale nesmí se u toho dotýkat mého notebooku. To je moje výsostné území a nevím proč, ale zásahy do něj snáším špatně, ačkoli v něm nepřechovávám žádný závadný obsah.

Jakmile se něco nastavuje přímo na něm, popadá mě nervozita, koukám dotyčnému pod ruce, a když sáhne na myš, startuju. A přesně tohle bylo na tom několikaobrázkovém stripu: Matka volá syna, aby jí s něčím u počítače pomohl, ten přichází a začíná radit. Vzápětí sahá na myš matčina počítače, na cosi kliká a NĚCO přenastavuje.

Matka se na dalším obrázku (zcela logicky, pochopitelně a správně) mění ve fúrii, hodnou nějakého drsného fantasy filmu, a křičí, že si všechno nastaví SAMA. Že stačí jen říct jak. Naprosto jí rozumím. Ba řekla bych, že autor to obšlehl od nás doma.

Nicméně před několika dny se to stalo. Nešel internet a já jako na potvoru potřebovala nutně stahovat a posílat různé věci. Přítel nebyl doma, a tak jsem si poněkud zoufala. A nakonec jsem pomocí několika triků, o kterých jsem si myslela, že už je neumím, připojila počítač k internetu přes mobil. Takže jsem z pohodlnosti nezhloupla zase až tak moc, jak jsem se obávala.

Radka Wallerová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.