Infinity: Zpět do formy po porodu novou metodou cvičení

Infinity: Zpět do formy po porodu novou metodou cvičení

Málokterá žena vyjde z těhotenství se stejnou postavou a ve stejné kondici, jakou měla předtím, než přišla do jiného stavu. Někdy stačí pár měsíců obyčejného cvičení nebo jen honička kolem potomka a všechno je v pořádku. Někdy to však nezabere, zvláště šlo-li o několikáté těhotenství.

Právě ženám, které nedokonalá postava trápí, může pomoci nová rehabilitační metoda nazvaná „infinity“, kterou mohou začít cvičit v podstatě hned po porodu. Není totiž fyzicky náročná, obejdete se bez pomůcek, důležitá je spíše frekvence cvičení. A dobrá zpráva navrch? Ze začátku můžete cvičit pouze ve svých myšlenkách, neboť podle zakladatelky metody primářky Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí Michaely Tomanové dokáže mozek aktivovat příslušné svaly pouhou myšlenkou.

Základem je ležatá osmička

Až začnete cvičit doopravdy, můžete se dočkat pevnějšího břicha, hýždí i pánevního dna, jehož povolení bývá po porodu problémem pro mnoho žen. Výsledkem cvičení je napřímení těla, a dokonce prý i zahnání únavy spojené s neustálou péčí o malé dítě.

Pro infinity, což česky znamená nekonečno, je příznačná ležatá osmička, která je základem mnoha cviků. Jde mimo jiné o opisování tvaru ležaté osmičky pomocí těla, a to v různých rovinách. Komplexní rehabilitace využívá k práci s tělem gravitaci, dech i vrozené reflexy, aktivuje horní a dolní končetiny, pánev, hrudník i hlavu.

Můžete si najít terapeuta, nebo zajít na seminář

Metodu je možné si vyzkoušet právě v rehabilitačním ústavu v Brandýse nad Orlicí, kde zároveň školí i terapeuty a lékaře, aby byla cvičební metoda dostupná široké veřejnosti všude po České republice. Navíc tu pořádají i semináře pro laiky, protože cvičením samozřejmě můžete pomoci nejen ženám krátce po porodu.

Cvičení infinity učí vnímat, koordinovat a ovládat tělo, přičemž přináší také jeho celkové uvolnění, protažení i posílení. „Doporučuji cvičit třikrát denně po deseti minutách. Vždy to však možné není, a proto si zkuste na infinity cvičení vzpomenout alespoň pětkrát denně a věnujte mu tři až pět minut. Maminkám, které v prvních měsících neustále chovají miminko v náručí, pomůže odbourat bolesti zad a psychické napětí,“ tvrdí lékařka Michaela Tomanová.

Podle ní lze cvičit kdekoli, v autě stejně jako u kuchyňské linky. „Houpavý pohyb vestoje, vsedě i vleže může lehce ukonejšit vaše dítě. Pro vás a vaše tělo je pohyb nejen příjemný, ale i efektivní,“ popisuje další přednosti cvičební metody Tomanová.

Další informace najdete na webové stránce http://www.infinity-method.com/kurzy.htm

Radka Wallerová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.