Tipy na týden: Kolo, nebo raději běh?

Tipy na týden: Kolo, nebo raději běh?

V následujících dnech si můžete dát pořádně do těla, ať už se rozhodnete pro jízdu na kole nebo pro běh. Nebo byste radši něco dobrého? Pak se rozhodněte mezi etnofestivalem s ochutnávkami cizokrajných jídel a rybími slavnostmi v jižních Čechách.

Cesta kolem světa za jediný den
Kdy a kde: v parku Podviní v sobotu 25. srpna od 14 do 22 hodin

Tohle bude bavit děti i dospělé. Užijte si spoustu chutí, vůní, barev a rytmů z mnoha krajin na multikulturním festivalu Barevná devítka. Představí se vám kultury a kuchyně různých světadílů, jejichž obyvatelé žijí v Praze, chybět nebudou tanečníci a hudebníci a výrobky, které jinde neseženete. Pro děti je připraveno mnoho workshopů a soutěží včetně celofestivalové hry Za hodinu kolem světa.

Na ryby jedině do Třeboně
Kdy a kde: o víkendu 25. a 26. srpna vždy od 10 hodin na Masarykově náměstí v Třeboni

Taky máte slabost pro Třeboň? Tak se sem vydejte na rybářské trhy, kde si budete moci něco koupit na řemeslných trzích a hlavně si pochutnat na rybích specialitách. Sobotní program končí ohňostrojem nad rybníkem Svět, v neděli se tu konají  rybářské závody pro děti a dospělé a bude zorganizována cyklistická vyjížďka, takže si můžete i dát do těla.

Na kole podle mapy od kontroly ke kontrole
Kdy a kde: v sobotu 25. srpna od 10 hodin ve Velemíně na Litoměřicku

Přijeďte se projet na konec prázdnin! Vyzkoušejte cyklistický orientační závod dvojic pro veřejnost. Během šesti hodin musíte objet co největší počet z celkových třiceti kontrol a nasbírat tak nejvíce bodů a to v krásné přírodě Českého středohoří v okolí Oparna. Na startu dostanete turistickou mapu se zakreslenými kontrolami a trasu si vybíráte sami podle zájmu a fyzické kondice.

Kdo nejrychleji proběhne roklí?
Kdy a kde: v úterý 28. srpna od 18 hodin v Praze – Modřanech

Pokoříte tenhle mírný, ale přece jen zvlněný terén. Můžete si to vyzkoušet na již osmém ročníku Běhu Modřanskou roklí. Čtyřkilometrový intervalový závod pro muže i ženy startuje a končí u hřiště národní házené SK Modřany v Modřanské rokli a přihlásit se do něj můžete i těsně před startem.

Radka Wallerová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.