Tipy na týden: K vodě, nebo na zámek?

Tipy na týden: K vodě, nebo na zámek?

Nabídka aktivit příštích dnů je bohatá, takže můžete vy i děti ještě na pár dnů zapomenout na nadcházející školní povinnosti. Jen na vás je, jestli se necháte zlákat spíše zábavou na závodech dračích lodí, které si i sami vyzkoušíte, nebo zda půjdete malovat či vázat květiny.

Na dračí lodě na sever
Kdy a kde:
v sobotu 1. září od 10 hodin na plovárně Liberecké přehrady

Nemusíte závodit, stačí, když budete povzbuzovat dvacetičlenné posádky dračích lodí na tratích dlouhých 200 a 1 000 metrů. O přestávkách si navíc jízdu na lodích může vyzkoušet i veřejnost a poté si užít i dalšího bohatého programu včetně občerstvení.

Vezměte děti na koně
Kdy a kde:
v sobotu 1. září ve Ctěnicích v Praze-Vinoř od 11 hodin

Milují vaše děti koně? Vyrazte s nimi na soutěž O pohár hlavního města Prahy, která je určena zejména nejmladším jezdcům na koních pony. Uvítá ale i děti a dospělé z řad diváků. Lákadlem je totiž i den otevřených dveří, v jehož rámci můžete zhlédnout výcvik koní, povozit své malé děti na ponym a podívat se do stájí.

Udělejte si vlastní sgrafito
Kdy a kde:
v sobotu 1. září od 10 a od 14 hodin na zámku v Litomyšli

Každý, kdo někdy s obdivem pohlédl na historická sgrafita na zdech zámků či starých domů, může vyzkoušet, zda by svedl něco podobného. A to na kurzu v areálu litomyšlského zámku, kde si všichni vyrobí vlastní sgrafito na speciální orámované desce. Kurz se hodí pro dospělé a pro děti od deseti let výše.

Za vínem na břeh Berounky
Kdy a kde:
v sobotu 1. září od 11 hodin v areálu zámku v Dobřichovicích

Desítky vzorků vín, skvělé sýry a další občerstvení, zajímavé suvenýry. Už máte chuť vyrazit? Pak se vydejte to středočeských Dobřichovic, kde se v sobotu v areálu na břehu řeky konají tradiční vinařské slavnosti. Vybírat si budete moci i hudbu k poslechu: na programu je cimbálovka, dixieland či oblíbená místní kapela Třehusk, nechybí program pro děti.

Naučte se aranžovat květiny
Kdy a kde
: 3.–6. září vždy od 9 hodin v salónu Rosmarino, Praha 5

Především pro začátečníky je určen intenzivní floristický kurz. Hodí se pro ty, kteří chtějí do budoucna s květinami pracovat, ale mohou na něj samozřejmě i ti, kdo mají aranžování květin jako hobby. V praxi si vyzkoušíte dvě aranžmá na stůl, různé typy dárkových i svatebních kytic a věnců a dozvíte se i mnoho z teoretických základů.

Radka Wallerová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.