Po zhubnutí jsem přestala menstruovat

Po zhubnutí jsem přestala menstruovat

Shodila jsem kila a menstruace zmizela Během uplynulého roku jsem z 80 kilogramů zhubla na nynějších 55. Měřím okolo 174 centimetrů. Už někdy v začátcích mého hubnutí mi ovšem vynechala menstruace a do dnešního dne se nedostavila. Nedržela jsem žádné pochybné diety, pouze vyloučila velké množství cukrovinek a zařadila hodně pohybu. V současné době už ani moc nesportuji. Vím, že nemám ideální váhu, co se týče BMI. Cítím se ale lépe než kdykoliv předtím. Nemám žádné jiné zdravotní potíže, přesto mám strach. Nepřivodila jsem si svým zhubnutím závažné problémy?

Eva Beníšková

Výživová poradkyně a fitness trenérka. Poskytuje také výživové poradenství pro diabetiky a celiaky, ze sportu se věnuje zejména ZUMBĚ. Více informací najdete na www.beniskova.cz.

Příčin ztráty menstruace může být několik. Ve vašem případě ji mohl způsobit právě razantní úbytek váhy, zejména tělesného tuku. Dále však záleží na složení vašeho jídelníčku. Pokud organismu chybí značné množství bílkovin nebo se stravujete nevyváženě, mohou z toho plynout i následné zdravotní problémy.

Doporučila bych vám proto gynekologické vyšetření, případně diagnostiku tělesných parametrů.

Eva Beníšková

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.