Co s vlasy koncem léta? Odpověď znají herečky a modelky

Co s vlasy koncem léta? Odpověď znají herečky a modelky

Důvodů, proč zkusit vlasový trend „ombré hair”, je hned několik. Ubere vám roky, rozzáří pleť a nosit ho můžete i po celý podzim.

O co vlastně jde? Tzv. ombré hair není nic jiného než odbarvené konečky vlasů. Připomíná dobře pěstěný odrostlý melír. Zatímco kořínky se nechávají tmavé, konce vlasů se zesvětlí až o několik tónů. Třeba až do blond. Zaleží na každé z vás, jak výrazný kontrast si přeje. Ale pozor: ombré hair nikdy není o světlých koříncích a tmavých koncích.

Nosí se už několikátou sezónu, na konci léta se ale na herečkách a modelkách objevuje nápadně častěji. Je totiž ideálním řešením pro vlasy vybledlé od prázdninového sluníčka a navíc sluší opálené pleti. In ale s tímto trendem budete i na podzim: obarvené konečky vlasů se objevily na módních přehlídkách pro nadcházející sezónu, s koncem léta tedy rozhodně nezmizí. Na ombré hair ovšem oceníte i jejich další vlastnosti. Protože nejde o radikální zásah do vaší vizáže a výsledek vypadá vždy velmi přirozeně, dovolit si je můžou i ty, které o velkou změnu nestojí. Navíc jako každé zesvětlení vlasů dokážou i ombré hair nádherně projasnit pleť a zároveň své majitelky omladit.  

Závěrem ale přijměte naše varování: Tato technika barvení patří k těm náročnějším. Takže abyste s výsledkem byla opravdu spokojená, obraťte se na profesionálního koloristu. Takové to domácí barvení si nechte na jindy.

Emily Bluntová ozvláštnila odbarvením konečků své dlouhé mikádo.

Elegantní Olivia Palermová zvolila velmi nenápadnou variantu ombré hair.

Salma Hayeková s konečky vlasů v barvě karamelu.

Modelka Chanel, půvabná Iman s ombré hair.

Nová Jessica Bielová: místo tmavovlásky světle hnědá s blond konci.

Ombré hair sluší i měkkým vlnám. Důkazem je Jessica Albová.

Tereza Kohnová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.