Tipy na týden: Noční inline bruslení či stará česká jídla

Tipy na týden: Noční inline bruslení či stará česká jídla

Jezdit na inline bruslích v noci? Proč ne. V Olomouci právě pořádají noční vyjížďky městem. Ale můžete dát přednost něčemu úplně jinému, například ochutnávce toho, co jedli naši předkové. Nebo snad raději zumbu v areálu zámku?

Zumba na zámku? Proč to nezkusit
Kdy a kde:
20. července od 19 do 21 hodin

Nemusíte odkládat sportování na víkend, pořádně protáhnout se můžete už v pátek večer, a to na zámku Plumlov. Lektorka Olga Holubová tam totiž pořádá dvouhodinovou zumba párty, která se zde opakuje o čtrnáct dní později, třetího srpna.

Užijte si večerní prázdninovou jízdu
Kdy a kde:
v pátek 20. července v prostorách olomouckého dopravního hřiště Semafor od 19 hodin

Ve dne se dá na inline bruslích jezdit ledaskde, ale v Olomouci pořádají také noční vyjížďky. Jedna z nich se koná hned tento pátek pod názvem Prázdninová jízda. Pozor, minimem je věk 12 let, helma a reflexní prvky na oblečení, aby byli všichni účastníci jízdy v šeru dobře vidět. A ještě něco navíc, večerní vyjížďce předchází program pro děti od tří let.

Chcete ochutnat pravou staročeskou kuchyni? Máte možnost
Kdy a kde:
v sobotu 21. července od 10:30 v Ostré u Lysé nad Labem

Tohle by mohla být povedená akce. V historické vesnici v Ostré pořádají slavnosti staročeského jídla a pití, takže budete moci ochutnat to, co se jedlo v minulých stoletích. Pro děti i dospělé je navíc připravena řada soutěží a her a vyzkoušet si budete moci i historická řemesla. A rozhodně doporučujeme prohlídku zdejších bylinkových zahrad.

Koller na hrad
Kdy a kde:
20.–21. července na hradě Švihov, hrát se bude dlouho do noci

Někdo na hradě cvičí, jiní chodí na více či méně zajímavé prohlídky, vy tam můžete poslouchat hudbu. Alespoň pokud se vydáte na další podnik pořádaný v rámci hudebního festivalu České hrady, který tentokrát zavítá na západočeský Švihov. Slyšet můžete třeba Chinaski, Davida Kollera nebo Nightwork.

Radka Wallerová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.