Adventure golf pobaví vás i děti

Adventure golf pobaví vás i děti

Je-li pro vás klasický golf ztělesněním nekonečné nudy na rozlehlém trávníku, nebo vás naopak láká, ale netroufáte si na něj, pak v obou případech obraťte pozornost k tzv. adventure golfu. Ze Severní Ameriky se k nám šíří sport, relaxace a zábava v jednom pro každou věkovou skupinu.

Na golfovém odpališti to asi mnozí z nás neznají, téměř každý si však umí představit hřiště pro minigolf. Adventure golf, čili golf s přívlastkem dobrodružství, je v podstatě klasickým golfem zmenšeným do minigolfových drah. Zapomeňte však na klasické eternitové dráhy, které znáte z kempů a koupališť. Překážkami jsou terénní nerovnosti, boule, písečné bunkry či vodní pasti stejně jako u golfu a dráhy jsou pokryty golfovou trávou.

Na adventure golfu je pozitivní, že ho mohou hrát hráči všech věkových kategorií, a může se tak stát relaxací a oblíbenou rodinnou zábavou. I ti nejmladší nakonec k velké radosti míček vždy do jamky dopraví. Pokud propadnete kouzlu této zábavnější verzi golfu naplno, můžete se mu věnovat i na profesionální úrovni.

Pravidla hry

Adventure golf mohou hrát jednotlivci nebo skupiny hráčů. Cílem hry je podobně jako u golfu dopravit míček co nejmenším počtem úderů do jamky. Vítězem se nakonec stává hráč s nejmenším součtem úderů na všech jamkách. Na rozdíl od minigolfu se může hráč adventure golfu pohybovat přímo po hřišti. I proto je adventure golf o mnoho reálnější a více se blíží klasickému golfu. Snahou tvůrců hřišť pro adventure golf je co nejvíce se přiblížit přírodnímu terénu.

Kde si zahrajete

Areály pro adventure golf zasazené do krásných zahrad najdete v Počepicích u Sedlčan, v Horním Bezděkově u Kladna či v Hluboké nad Vltavou. Kromě adventure golfu se návštěvníkům zpravidla nabízejí i doplňkové aktivity a služby jako hřiště pro beach volejbal, tenisové kurty, trampolíny a hřiště pro děti a samozřejmostí je možnost občerstvení.

Venku i pod střechou si ho můžete zahrát také v pražských Kunraticích. Vítány jsou rodiny s dětmi, pro které je připravena minigolfová verze s příběhem o kapitánovi Hookovi a jeho ztraceném pokladu. Děti se od první jamky zapojují do příběhu, na jehož konci na ně čeká poklad o 3 truhlách.

Co potřebujete ke hře?

Vybavení pro adventure golf je podobné jako u golfu a minigolfu. Ke hře se používá golfový míček a golfové hole (puttery) nebo takzvaná minigolfová kladívka. Jako obutí je nejvhodnější klasická sportovní obuv.

Martina Plechatová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.