Po třech dětech zpátky do kondice: Aktivní odpočinek

Po třech dětech zpátky do kondice: Aktivní odpočinek

K pobytu u babičky jsem vzhlížela s nadějným očekáváním. Vzali jsme kola a helmy pro všechny, sedačky na kola pro děti a další neuvěřitelné množství nezbytností, že byl div, že jsme se do auta vůbec vešli, a vyrazili jsme do Františkových Lázní.

Návštěva babičky přináší spoustu výhod: krátkodobou možnost hlídání jednoho až dvou dětí, lesopark zvoucí k dlouhým procházkám za humny, akvapark v docházkové vzdálenosti od domu, cyklostezky. Zkrátka ideální předpoklady pro aktivní dovolenou.

A co je opravdu důležité podotknout, u mojí mámy doma je možné se zvážit hned na dvou váhách. Což jsem bezprostředně po příjezdu učinila. A výsledek? Jedno kilo dole oproti poslednímu vážení… Ach jo! Doufala jsem alespoň ve dvě. Ale na druhou stranu, jedno odpovídá fyziologickému vývoji u kojící ženy po porodu, jak jsem se dočetla v odborném článku. Podle něj dochází v průběhu prvních šesti měsíců k samovolnému úbytku půl až jednoho kila za měsíc. U žen s nadváhou jsou to až dvě kila. Takže asi nejsem žena s nadváhou a všechno je, jak má, jen moje hmotnost se mi opticky jeví stále vysoká.

Dobrá zpráva také je, že se mi nějakým nadměrným hubnutím rozhodně neodbourávají tukové buňky a nedostávají se tak spolu s toxickými a cizorodými látkami do mléka. Velké hubnutí se proto v době kojení nedoporučuje. Není žádným překvapením, že se na tvorbu mléka spotřebovávají kromě tuků z ženského organismu i bílkoviny a minerály, jako jsou vápník, železo, zinek a další. Takže lepší být tlustá a zdravá než hubená a bezzubá.

Ale pohyb je prospěšný a u babičky jsme se rozpohybovali na sto procent. Denně točím speciální masážní obručí. Jestli něco rozbíjí tukové polštáře na břiše, pak tato obruč určitě. Je těžká a výstupky na ní při točení bolí jako čert. Snad až třetí den jsem přestala slzet a vychytala cvik tak, aby se mi nedělaly modřiny na bocích.

Příjemné procházky v lesoparku nebo po městě si dopřáváme i dvakrát denně, pokud zrovna neleje.

Dvakrát během týdne jsem byla běhat. Sice jen jako doprovodné vozidlo při dceřině samostatné jízdě na šlapacím kole, ale sprchu po návratu to vyžaduje.

V místním akvaparku jsme se zase s mužem vystřídali u dětí, a tak jsem si pořádně zaplavala iv dráze pro kondiční plavání.

Miminko bylo u babičky doma v pohodě, a tak jsme další den vyrazili na cyklovýlet se staršími dětmi v sedačkách za zády. Byl to sice jen dvacetikilometrový okruh, ale s dlouhou pauzou na hradě Vildštejně.

Cestou domů mi bylo jasné, že přetahujeme dvouhodinový limit. U dveří jsem pak slyšela kojencův hurónský řev a věděla, že na kolo v nejbližší době nepůjdu.

Každopádně manžel byl ještě aktivnější, protože během spánku starších dětí bral miminko v kočárku s sebou na brusle.

Jedinou nevýhodou pobytu u babičky je její spíž, kde je strašlivé množství lákadel, které běžně nekupujeme. Předpokládám, že oříšky ve wasabi krustě nejsou zrovna vhodnou potravou pro kojící ženy, ale odolejte! A řekněte ne čerstvým palačinkám s jahodami a zmrzlinou! Takže i když se teď asi hýbu víc než doma, žádné výrazné váhové úbytky zrovna nečekám.

Vlaďka Šumberová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.