Samoopalováky vám pomohou zachovat mladistvý vzhled!Samoopalováky vám pomohou zachovat mladistvý vzhled!Po zimním „bledém“ období všechny toužíme pro změnu vypadat opáleně. Bronzová barva totiž dodává pleti zdravý a atraktivní vzhled a leckdy i šikovně schová některé nedostatky.

Nadměrné vystavování se slunci je ale podle dermatologů nebezpečné. Naštěstí tu máme velmi široké spektrum produktů, jež umí opálení vytvořit i bez slunečních paprsků! Moderní samoopalovací přípravky představují pro naši kůži ten nejzdravější způsob, jak zhnědnout. Díky nim nemusíme strávit na přímém slunci ani minutu, a tudíž se nevystavujeme žádným notoricky známým rizikům, která z opalování plynou.

Jde hlavně o možný vznik melanomu (zhoubného nádoru kůže), předčasného stárnutí pokožky či pigmentových skvrn. Jistě jste si na dovolené u moře všimla, jak vypadají tamní ženy středního věku. Díky každodennímu silnému slunění se již kolem čtyřicátého roku obvykle potýkají s hlubokými vráskami na obličeji, krku a dekoltu.

Samoopalovací přípravky většinou obsahují organickou složku DHA (kyselina dokosahexaenová), vyskytující se například v rybím tuku, která dokáže vytáhnout z pokožky přirozený pigment a my tak dosáhneme během pár hodin kýženého opáleného vzhledu.

Díky tomu, že produkty se samoopalovacím efektem pomáhají prodloužit mladistvý vzhled, jsou stále oblíbenější. V současnosti si dokonce můžete vybírat mezi několika formami aplikace.

Vyzkoušeli jsme některé z nich a teď vám prozradíme, jak jsme byli s výsledkem spokojeni! 

Nástřik Vita Liberata


Velmi populární metoda samoopalování je takzvaný nástřik. V salónu vás postaví do speciálního stanu, kam vstoupíte nahá. Kosmetička vás nejdříve natře ochranným mlékem zabraňujícím hyperpigmentaci a následně vás rovnoměrně po celém těle nastříká samoopalovacím přípravkem. Bronz zakryje strie, žilky a zmírní viditelnost celulitidy. Vita Liberata má zcela přírodní složení, hydratuje, nezapáchá jako jiné nástřiky a také okamžitě schne. Bronzový efekt vydrží cca týden, a pokud se každý den poctivě namažete tělovým máslem, vyhnete se i nehezkému odlupování barvy. Vyzkoušejte nástřik v autorizovaných salónech, například v Bomtonu.
Verdikt Kondice: Velmi rychlé a kvalitní! 

Samoopalovací gel Sun Touch, Nivea, 185 Kč


Čirý lehký gel, krásně voní po kokosu a okamžitě se vstřebává do pokožky. Rovnoměrně se roztírá, nezanechává nánosy a můžete jej použít na obličej i tělo. Kůže začne tmavnout pomalu, ale jistě – asi za pět hodin je patrný rozdíl před a po. Opálení je lehké (pokožka je tmavší jen o pár odstínů) a přirozené. Sun Touch má dokonce překvapivě dlouhý efekt – bez další aplikace je schopný vydržet až tři dny. Může lehce dráždit majitelky citlivé pokožky!

Verdikt Kondice: Decentní bronz za super cenu! 

Samoopalovací hydratační gelový krém Autohelios, La Roche‑Posay, 392 Kč


Gelový krém báječně hydratuje, má senzační lehkou svěží vůni a je vhodný i pro citlivou pleť. Aplikace je snadná a bezproblémová – rozhodně se nebojte následných fleků a hnědých skvrn. Tmavnutí přichází asi po půlhodině a „sedne si“ až tak za dvanáct hodin, kdy pleť vypadá jako po návratu z dovolené. Falešné, leč uvěřitelné opálení nemá oranžové podtóny a vydrží cca 2–3 dny.

Verdikt Kondice: Dokonalé opálení!

 

Self Sun Body Airbrush Spray, Clinique, 730 Kč


Tato lehounká samoopalovací pěna zajistí vašemu tělu přirozeně vypadající opálení podobné profesionálnímu samoopalovacímu nástřiku. Jedinečný sprejovací systém s multipoziční pumpičkou umožní nástřik z mnoha úhlů a zajišťuje bezchybné opálení i na těch nejobtížněji dostupných částech těla. Rychle působící formule zasychá do tří až pěti minut a opálení se projeví již během jedné hodiny. Sprej příjemně voní a nedráždí ani citlivou pleť.

Verdikt Kondice: Pohodlná aplikace jako ze salónu!

Adéla Vedralová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.