Je opravdu nutné používat pod make-up podkladovou bázi?

Je opravdu nutné používat pod make-up podkladovou bázi?

Nanášet make-up jen na očištěný a hydratovaný obličej je možné, ale mnohem lepší je ještě před jeho aplikací nanést takzvanou podkladovou bázi. Tento krok oceníte, protože nabízí spoustu výhod a vzhled pleti bude o poznání lepší!

Podkladová báze je většinou čirá nebo jemně zbarvená a v konečném efektu vypadá nalíčení přesně jako šité na míru. Primer, jak se podkladové báze také nazývají, existují v mnoha podobách. Kromě té klasické pod základní make-up je možné zakoupit také speciální báze pod oční stíny, řasenku či rtěnku. Primer se aplikuje vždy před použitím samotného líčidla, jež díky němu krásně přilne k pokožce a vydrží v nezměněném stavu o poznání déle. Funguje rovněž jako další ochranná bariéra.

Oční stíny neblednou, netvoří nehezké nánosy v ohybech očních víček, řasenka se nedrolí a nerozmazává a rtěnce prodloužíte život až o hodinu. Dalším bonusem je, že barvy vypadají na podkladových bázích jasnější a výraznější, protože sjednocují barvu pokožky. Co se týče bází pod make-up, pomůžou vám čarovat s výsledným vzhledem pleti. Můžete vybírat mezi matujícími, rozjasňujícími, vyhlazujícími či maskujícími zarudlá místa. Záleží jen na vás, jaký výsledek preferujete!

 

Illuminating Perfecting Primer, Estée Lauder, 980 Kč

Tato rozjasňující báze obsahuje částečky odrážející světlo. Krásně pleť uhladí a vyrovná barevnou nejednotnost. Make-up na ní vypadá přirozeněji a pleť září, jako by byla znovuzrozená. Obsahuje také vitamín E a vodu, které pleť hydratují a zklidňují, což není u podkladových bází běžné. Pocit po nanesení je báječný. Pokožka je jemná, hladká a jednotná a make-up drží celý den jako přibitý! Gelovou novinku si můžete zvolit ještě v matující verzi (Matte Perfecting Primer).

 

Eye Primer, Mary Kay, 850 Kč

Lehká krémová textura se krásně nanáší, zmatní okolí očí a dokonale připraví na aplikaci očních stínů. Pokožku rovněž hydratuje a umocňuje efekt očního krému. Stíny i linky přilnou na neviditelnou vrstvu tak, že se nerozpíjí a neopadávají. Tato báze je vhodná zejména pro ženy se suchou pokožkou!

 

Studio Secret Smoothing Resurfacing Primer, L’Oréal Paris, 399 Kč

Tento vyhlazující primer udělá z vaší pleti dokonale hladkou a sjednocenou plochu, na kterou pak můžete vrstvit líčidla dle libosti. Podle naší zkušenosti je lepší jej nanášet před aplikací krému. Hedvábný výsledek je až zarážející – budete se chtít svého obličeje neustále dotýkat. Vymaže rozšířené póry i jemné vrásky – skvělé!

 

Eye Primer, Nars, Sephora, 650 Kč

Oční báze se díky praktickému aplikátoru snadno nanáší. Bílá gelovokrémová pasta na očních víčkách zprůhlední, a tak vytvoří dokonalou základnu pro oční make-up. Barvy očních stínů výrazně ožijí. Nestane se vám, že by make-up během dne utrpěl sebemenší újmu – vše je, jak má být!

 

Satin Make-up Base, Dermacol, 249 Kč

Vyhlazující čirá gelová báze je příjemná, vytvoří hedvábně hladkou vrstvu, na které se make-up nádherně rozplyne a nepůsobí tak nepřirozeně. Skvěle stáhne zvětšené póry u nosu a na lících a pleť vypadá jako vyretušovaná. Báze stačí jen velmi malé množství a životnost make-upu markantně prodlouží!

Adéla Vedralová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.