Laky, které vám nevytvoří na hlavě helmu

Laky, které vám nevytvoří na hlavě helmu

Vlasové spreje, které dokáží usadit účes tak, aby držel celý den, jsou snad nejoblíbenějším stylingovým přípravkem žen po celém světě. Stačí jen lehce přestříkat a je hotovo!

Mohlo by se zdát, že výběru laku na vlasy není třeba věnovat moc pozornosti. Vždyť jsou všechny téměř stejné, myslí si někteří. Jenže právě tohle je velký omyl. Byla by škoda svůj pracně vytvořený účes shodit nevzhlednou krustou připomínající helmu a vlasová vlákna silně narušit pro nic za nic. Když je totiž vlas utopen nepropustnou vrstvou nekvalitního laku, kvůli němuž zatvrdne, má rozhodně velkou šanci se nenávratně polámat. Ani usilovné vyčesávání urputného přípravku vlasům zdraví příliš nedopřeje. Stačí se podívat na kartáč plný vyrvaných vlasů…

Uděláte lépe, když se svěříte do péče profesionálních stylingových produktů. Sice za ně zaplatíte zhruba dvakrát tolik než za podobné produkty z drogerie, za výsledek to rozhodně stojí. Nejenže vlasy budou držet na místě i bez nežádoucího slepení, dokonce dostanou slušnou porci výživných látek a během dne či slavnostní příležitosti vlastně ani nebudete vědět, že máte nalakováno. Kvalitní fixační spreje vlasy vůbec nezatíží. Dokonce přípravek vyčešete raz dva bez vytrhaných vlasů, ani nebude třeba vlasy hned umýt.

Další odvrácenou stránkou laků na vlasy je bezesporu klasický nepříjemný zápach, kvůli němuž se téměř dusíme, a vlasy ho pak nějakou dobu všemožně rozsévají kolem. Moderní vlasové profesionální spreje jsou cítit o poznání slaběji, existují dokonce i produkty na organické bázi, které splní svůj stylingový úkol a zároveň nádherně voní jako vlasový parfém. Je nutné říci, že v tomto případě platí heslo „něco za něco“. Přírodní fixátory nemají zdaleka tak dokonalý efekt a výdrž jako ty klasické. Jsou tedy vhodné spíš na běžné denní nošení, nikoliv pro usazení večerního drdolu.

Tipy Kondice na skvělé laky na vlasy

 

Osis+ Freeze, Schwarzkopf Professional, 317 Kč

Lak, který dokonale a silně zafixuje i nejsložitější účes! Stačí pouze jedna slabá vrstva a nemusíte se bát větru. Vydrží celý den a přežije i bouřlivý večírek končící nad ránem. Stále vypadá přirozeně a má matný efekt.

 

Infinium Lumiére, L´Oréal Professionnel, 420 Kč

Snad nejoblíbenější vlasový fixátor mezi vlasovými stylisty!  Můžete si vybrat, jestli chcete jen lehkou nebo naopak extrémně silnou fixaci, škála čítá 5 stupňů. Výsledek je dlouhotrvající a lak z vlasů zmizí již po prvním pročesání!

 

Hairspray, label.m, 300 Kč

Pokud je nějaký vlasový sprej opravdu neviditelný, je to právě tento. Přirozeně vlasy zkrotí, uhladí a zařídí, aby držely, jak chcete vy. Také se snadno vyčesává a vlasy si po jeho aplikaci zachovají krásnou lehkost.

 

Essensity Fixing Spray, Schwarzkopf Professional 289 Kč

Voňavý a ekologický fixační sprej vlasy upraví podle potřeby, vypadá přirozeně a nezapáchá, ani díky němu kadeře nenavlhnou, jak bývá časté u jiných ekolaků. Stačí velmi malé množství a můžete být po celý den v klidu, ani pramínek se nedostane mimo kontrolu.

Adéla Vedralová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.