Velký test řasenek 1: Jsou tak dobré, jak slibují kampaně?

Velký test řasenek 1: Jsou tak dobré, jak slibují kampaně?

Dobrá řasenka je naprosto nezbytnou součástí kosmetické výbavy každé ženy. Posvítili jsme si na novinky i stálice a rozdělili je podle slibovaného efektu. A u některých vybraných exemplářů jsme se nestačili divit...

Super objem

Řasenky, které slibují znásobení objemu řas a pohled svůdného vampa, mívají objemnější kartáček s hustě sázenými štětinkami.

 

Big and Beautiful Boom!, Astor, 219 Kč

Novinka ve zlatém obalu hlásá, že má ten největší kartáček ze všech řasenek. Popravdě řečeno jsem opravdu nikdy neviděla větší, než je právě tento. Má ale své klady i zápory. Díky mega kartáčku sice získáte požadovaný efekt, ale až po několika vrstvách, a nanesení je trochu oříšek. Velký aplikátor se obtiskává na horní i dolní víčko a zdaleka se nedostane ke krajním drobným řasám.
Verdikt Kondice: Boom tedy moc nezabodovala!

 

Extra Wow Lash, Rimmel London, 99 Kč

I když tato řasenka vypadá na první pohled obyčejně, zdání klame. Dokáže vykouzlit opravdu dramatický pohled, řasy neslepí a dodá jim výraznou černou barvu. Měla jsem jen problém s přebytky barvy na aplikátoru, které malinko komplikovaly líčení. Ale to je jen drobný detail, který lze vyřešit důkladnějším otřením či použitím kapesníčku.
Verdikt Kondice: Výsledek stojí za to!

 

Mega Volume Collagéne 24h, L´Oréal Paris, 399 Kč

Zbrusu nová řasenka od renomované francouzské firmy nezklamala mé očekávání. Je výjimečná svým kartáčkem, který černočernou krémovou barvu nanese do detailů precizně. Po opakovaném nanesení umí dokonce vyvolat dojem, že jste si nechala nalepit pár trsů umělých řas. Vydrží bez problémů od rána do noci, nedrolí se a ani zaslzení oka ji neohrozí.
Verdikt Kondice: Luxusní kousek za rozumnou cenu!

Řasy jako hřebíky

Toužíte-li po výrazných a dokonale oddělených řasách bez jediného žmolku, vybírejte takové řasenky, které mají aplikátor ze silikonu nebo jiného syntetického materiálu, nikoliv ze štětinek.

 

Love Mascara, Mary Kay, 390 Kč

Nový přírůstek s láskou v názvu si skutečně můžete zamilovat. Do písmene totiž drží všechny své sliby a nikdy vás nenechá na holičkách. Aplikátor s krátkými výstupky z vašich nevýrazných a tenkých řas udělá překrásný vějíř černých silných a pročesaných brv. S přehledem strčí do kapsy i luxusní řasenky za dvojnásobek ceny. Patří mezi nejlepší produkty našeho velkého testu!
Verdikt Kondice: Líčení očí je rychlé a dokonalé!

 

One by One, Maybelline, 240 Kč

Americká firma Maybelline si na řasenkách dost zakládá, protože patří k jejich nejúspěšnějším výrobkům. Růžová novinka svému slibu, že řasy oddělí (jak říká sám název „jednu po druhé”) a dodá jim hloubku, splňuje. Ale textura řasenky se již po pár dnech používání změní a na celkem vychytaném kartáčku se začínají tvořit žmolky. Výdrž má ale skvělou, nehrozí opadávání barvy nebo rozmazání.
Verdikt Kondice: Celkem dobrá, ale jen na pár dní!

 

Volume Million Lashes Extra Black, L´Oréal Paris, 349 Kč

Co je na téhle řasence zajímavé? Kromě speciálního kartáčku, který dokáže každé řase dodat stejnoměrnou pokrývku černočerného odstínu, má také v útrobách zabudovaný mechanismus, který přesně reguluje množství barvy, která se má na aplikátor dostat. Výsledek je úžasný, tak výrazné řasy po jedné jediné aplikaci jsou až nevídané. Podle mě jde o skutečně nejlepší řasenku od L´Oréal Paris.
Verdikt Kondice: Název Million Lashes nelže, budete jako mrkací panna!

 

Volume Accelerator, Rimmel London, 229 Kč

Nejnovější přírůstek anglické značky Rimmel London byla velkým překvapením našeho testu. Dokáže bezmála to samé jako High Impact Mascara, jen musíte přidat více vrstev. Brvy vypadají přirozeně plně a nelepí se na sebe. Vydrží celý den, ale pokud jdete někam večer, je dobré ji trochu obtáhnout.
Verdikt Kondice: Nevěřila jsem, jak intenzívního efektu s ní jde docílit!

 

Zvláštní tip Kondice
High Impact Mascara, Clinique, 620 Kč

Pokud od řasenky chcete objem i skvěle oddělené řasy, tato řasenka je sázkou na jistotu. Podle mého názoru je ve všech ohledech dokonalá. Vydrží, dá se odlíčit pouze čistou vodou, ale přitom ji nerozmažou slzy. Také má kartáček velký tak akorát. I když nejde o poslední model této americké firmy, patří zdaleka k těm nejprodávanějším. Když jsem ji vyzkoušela poprvé, jen jsem zírala, jak bohatě a skvěle moje řasy vypadaly.
Verdikt Kondice: Dokáže zázračně zdvojnásobit počet řas!

V dalším díle se dozvíte, jak v našem testu dopadly prodlužovací řasenky a ty, kterým říkáme 2 v 1.

Adéla Vedralová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.

  1. Květušš | 05. 01. 2013 v 16:29

    Mě se teda One By One nežmolkuje a je u mě na 100% super! Mám Satin Black.

  2. Leona | 27. 02. 2012 v 16:59

    u mě vítězí vždycky řasenky od Oriflame…..