Mám rozestouplé břišní svaly

Mám rozestouplé břišní svaly

Je mi 33 let, jsem 5 měsíců po porodu svého druhého dítěte a bohužel mi zůstaly rozestouplé břišní svaly. Snažím se cvičit a zpevňovat, ale příliš to nepomáhá. Pokud bych se někdy v budoucnu rozhodla pro abdominoplastiku, v jakých případech je tento zákrok hrazen pojišťovnou?

MUDr. Roman Kufa

Působí na klinice Perfect Clinic. Absolvoval dlouhodobou stáž ve Velké Británii a pracoval jako plastický chirurg v Německu. Specializuje se na kosmetickou chirurgii, chirurgii ruky a mikrochirurgii. Je také jedním z plastických chirurgů, kteří u nás provádí rekonstrukce prsu u žen, které v souvislosti s onkologickým onemocněním utrpěly jeho ztrátu.

Zda na zákrok přispěje pojišťovna, záleží na míře rozestupu břišních svalů: velký rozestup, který se musí řešit operačně, pojišťovna hradí. Nicméně bez toho, že bych vás viděl na konzultaci, nemohu posoudit, jak velký je rozestup svalů právě ve vašem případě. Ovšem ne každé pracoviště je smluvním partnerem té které pojišťovny, proto se předem informujte, jak je to na konkrétní klinice, kterou si k zákroku hodláte vybrat.

MUDr. Roman Kufa

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.