Největší zájem je o operace prsou a liposukce

Největší zájem je o operace prsou a liposukce

Větší prsa, menší nos nebo štíhlejší stehna. Jak poznáte dobrého plastického chirurga a co předchází samotné operaci? Zeptali jsme se lékaře Romana Kufy z pražské kliniky Perfect Clinic.

MUDr. Roman Kufa

Působí na klinice Perfect Clinic. Absolvoval dlouhodobou stáž ve Velké Británii a pracoval jako plastický chirurg v Německu. Specializuje se na kosmetickou chirurgii, chirurgii ruky a mikrochirurgii. Je také jedním z plastických chirurgů, kteří u nás provádí rekonstrukce prsu u žen, které v souvislosti s onkologickým onemocněním utrpěly jeho ztrátu.

Jaké operace jsou v plastické chirurgii v současné době nejběžnější?

Nejžádanější jsou stále operace prsou a liposukce. Velmi oblíbené jsou také miniinvazivní zákroky, mezi které patří například operace víček.

Podle jakých kritérií by si pacienti měli vybírat plastického chirurga?

Plastický chirurg by za sebou měl mít dobré výsledky své práce a samozřejmě atestace z plastické chirurgie. Pro pacienta je důležitá garance bezpečí, že operace proběhne v naprostém pořádku. Podstatné je také zázemí kliniky včetně odpovídající pooperační péče. Například v Perfect Clinic máme k dispozici dospávací pokoj s monitoringem základních životních funkcí, vlastní tým anesteziologů a nepřetržitý dohled zdravotního personálu i lékaře.

Může být plastická operace v něčem nebezpečná?

Při jakékoli operaci vždy existuje určité riziko. Před samotným zákrokem pacient všechno konzultuje s lékařem a společně se domluví, co je možné a co již ne. Operací můžeme pomoci k určitým úpravám, ale určitě není možné nikoho zcela změnit podle nějakého ideálu. Pokud má pacient nereálné požadavky a nedojde ke shodě, pak je lepší jej odmítnout.

Kolik plastické operace stojí?

To je velmi různé. Každá operace má jinou cenu, protože zahrnuje také materiál, použité technologie, druh anestezie a další položky. Nejlevnější je operace víček za deset tisíc, zatímco zvětšení prsou se v závislosti na použitém druhu a typu implantátu může dostat až k hranici osmdesáti tisíc korun.

Jana Vecánová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.