Jak zpevnit břicho po porodu?

Jak zpevnit břicho po porodu?

Nejsem moc spokojená se svou postavou, po porodu mi zůstalo povislé břicho, spíše vystouplé, a nemohu ho dát do původního stavu. Za radu, jak shodit, děkuju. Měřím 167 cm, vážím 65 kg.

Eva Beníšková

Výživová poradkyně a fitness trenérka. Poskytuje také výživové poradenství pro diabetiky a celiaky, ze sportu se věnuje zejména ZUMBĚ. Více informací najdete na www.beniskova.cz.

Je složité na dálku určit ten správný tréninkový program. Nicméně platí, že pro zpevnění a zformování postavy je vhodná aerobní činnost (chůze, běh, aerobic…) při správné intenzitě tepové frekvence, viz. článek To jsem já –  tepovka! K tomu je velmi účinné (z praxe mohu doporučit) cvičení na velkém míči. Díky tomu, že člověk musí téměř u všech cviků zapojovat široké spektrum svalů kvůli rovnováze, je toto cvičení vhodné pro komplexní vytvarování postavy. Speciálně na břišní svaly zde existuje spousta účinných cviků.

Eva Beníšková

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.

  1. Marcela K. | 18. 10. 2011 v 14:33

    Dobrý den, jsem štíhlá, jen mám velké břicho (špek). Začala jsem do těchto partií tloustnout po tom, co mi začaly stresy v práci a v osobním životě. Někde jsem četla, že aerobní cvičení v tomto případě nejsou vhodné, že břicho mám velké ze stresu (z kortizolu). Co v tomto případě dělat? Jak se zbavit toho nevzhledného břicha? Děkuji za odpověď.