Proč vůbec jíst česnek? Chrání před rakovinou

Proč vůbec jíst česnek? Chrání před rakovinou

Kdekdo poslední dobou řeší, kde sehnat český česnek. Protože čínský je slabý a jídlo s ním tím pádem za moc nestojí. Ale tady nejde zdaleka jen o chuť, ta je v případě téhle zeleniny pouhým bonusem.

Jeho pravý přínos je jinde – je mimořádně zdravý. Shrňme si to: česnek zpomaluje stárnutí buněk, protože působí jako antioxidant. Ale to není zdaleka všechno, pomáhá totiž také v boji proti mykózám, bakteriím a virům. Nově se navíc ukazuje, že chrání srdce a ještě snižuje riziko rakoviny.

Prevence mnoha nádorů

Server Healthy Food Guide citoval doktora Johna A. Milnera, šéfa skupiny zabývající se výživou amerického Národního institutu pro výzkum rakoviny, který tvrdí, že důkazů, potvrzujících, jak moc je česnek zdravý, neustále přibývá. Ukázalo se mimo jiné, že účinek česneku se neomezuje jen na některé tkáně. Dosud se například mělo za to, že působí jako prevence vzniku rakoviny žaludku, prostaty a tlustého střeva, ale ve skutečnosti dokáže zřejmě bránit rozvoji mnoha dalších druhů nádorů. A stačí k tomu docela málo.

Pomáhá snížit cholesterol

Velká studie, kterou vědci provedli v USA, například zjistila, že u žen, které jedly v průměru 0,6 gramů česneku týdně – to je ani ne pětina stroužku – kleslo riziko, že je postihne nádor tlustého střeva o padesát procent. Stroužek česneku denně snižuje množství nebezpečného cholesterolu v cévách o 15 procent – pozor však, tento účinek se projeví až po třech měsících užívání.

Působí jako dieta

Efekt lze přirovnat k vlivu dlouhodobé nízkotučné diety. Pokud ji zkombinujete s česnekem, bude účinek pravděpodobně ještě větší. Případně zkombinujte česnek s nějakou další zdravou potravinou. Nabízí se třeba rajčata, která obsahují antioxidant zvaný lykopen.

 
Vadí vám zápach česneku? Užívejte tablety

Gastroenterolog Jan Martínek sice není přesvědčen o tom, že by česnek dokázal až takové zázraky, nicméně i on věří v účinek vitaminů a dalších látek, které obsahuje. Zajímavé je, že podle několik let staré studie vědců ze Severní Karolíny česnekové tablety tak silný účinek neměly. Mohou být však dobrou variantou pro lidi, pro které je česnek jako takový obtížně stravitelný. Na to někdy nepomůže nic, ale občas zabere, pokud z česneku před tím, než ho přidáte do jídla, odstraníte klíček – je dobře vidět, pokud stroužek rozkrojíte.

Stroužky vždycky nasekejte

Pozor, aby se mohl česnek projevit v plné síle, musíte mu dát čas. Před přidáním do jídla ho nasekejte najemno, díky tomu se v něm aktivuje enzym, který následně z česneku uvolní zdraví prospěšné látky. A dopřejte mu tak deset až patnáct minut na to, aby mohl začít působit, teprve pak ho přidejte do jídla. Samotné vaření by už účinek česneku snížit nemělo.

Anna Chaloupková

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.