Jóga bez tíže vás dokonale protáhne. A zasmějete se

Jóga bez tíže vás dokonale protáhne. A zasmějete se

Cvičí se s využitím speciální sítě. Ta vám pomůže správně zapojit svaly celého těla a prožít i těžší pozice, které vám normálně gravitace nedovolí provést.

Zuzana Klingrová

Kondiční trenérka. Vyučuje jógu ve studiu Fitlight, kterého je zároveň majitelkou. Dále je programovou ředitelkou Resortu Svatá Kateřina, kde rovněž vede lekce jógy.

Dělá vám potíže třeba klasický most? Na józe bez tíže si v síti dáte nohy až k hlavě a ještě se u toho zhoupnete. Záda si uvolníte tak, jak si to naposledy pamatujete z dětství z prolézaček. Mnoho jógových pozic, které vám na zemi dělají problém, vám ve vzduchu půjde. Zbavíte se bolestí zad a prokrvíte si mozek, takže se vám pak bude lépe přemýšlet.

První pomoc při depresích

Houpání v síti je výborné i na deprese, stres a také na trávení. Jediným úskalím je kinetika – někdo si na polohy hlavou dolů musí trochu zvykat. Pro jiného je to ale naopak euforie a rychle si na józe bez tíže vytvoří závislost. “Je to kombinace terapeutické jógy a jógy zaměřené na techniku pozice. Je to hravé a zábavné,” říká Zuzka Klingrová, která jógu bez tíže cvičí v pražském studiu Fitlight a Resortu Svatá Kateřina.

Naznačuje tím, že kromě dokonalého protažení se pravděpodobně také dobře zasmějete: vymotat se ze sítě bývá občas dost náročné. Duchovní zážitek, jaký vám poskytuje třeba hatha joga ale od ´létající jógy´ nečekejte. Spolehněte se však na její stoprocentní účinnost – až budete následující ráno vstávat z postele, pochopíte, o čem mluvím. Pokud si budete chtít jógu bez tíže vyzkoušet v pražském studiu Fitlight, nezapomeňte se však předem objednat: většina hodin bývá plných.

Mirka Vopavová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.