Na dovolenou bez menstruace. Jak na to?

Na dovolenou bez menstruace. Jak na to?

Během letních měsíců vás menstruace nemusí vůbec obtěžovat. Pravidelná perioda se dá velmi snadno oddálit přesně po dobu, kdy se chystáte vyrazit za odpočinkem.

MUDr. Alexandr Barták

Gynekolog a porodník. Věnuje se léčbě neplodnosti a porodnictví. Provozuje soukromou gynekologickou ordinaci v Praze - Vysočanech, publikuje v odborných i lifestylových časopisech.

Jak posunout menstruaci, když…

…nepoužíváte žádnou antikoncepci

Stačí, když navštívíte svého gynekologa, který vám předepíše přípravek Norethisteron. Ten se musí začít brát nejpozději 3 dny před očekávanou periodou. Tabletky se užívají bez přerušení dvakrát denně ráno a večer, říká ženský lékař Alexandr Barták.

…chráníte se náplastí

Až budete mít třetí náplast, vynecháte pauzu a nalepíte si třetí. Tento postup můžete zopakovat třikrát za sebou.

…berete jednofázové prášky

Pokud užíváte jednofázovou antikoncepci (všechny tablety mají stejnou barvu), je to jednoduché. Pokračujte dalším balením bez pauzy a menstruace nepřijde.

…užíváte trojfázové pilulky

V případě trojfázových pilulek (prášky mají tři odstíny) je potřeba načít další balení a prodlužovat období bez menses jen poslední fází tablet. O přesném užívání tohoto typu antikoncepce se vždy poraďte se svým lékařem.

…máte zavedené nitroděložní tělísko

Ženy s nitroděložním tělískem musí užívat tablety stejně jako ty, které antikoncepci neberou vůbec, dodává Alexandr Barták.

Dana Homolková

Jana Vecánová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.