16. 04. 2019

Běhání, cvičení nebo plavání s brýlemi? Už nikdy víc. Jak na to?

Jaro zaklepalo na dveře a tak se řada z nás chce dostat zpět do kondice, případně zformovat tělo do plavek. Jenže co když máte špatný zrak, který vás při sportech limituje jako dalších 6 milionů Čechů? Pokud nosíte brýle, určitě víte, že běhání s nimi není zrovna praktické ani pohodlné. Co si tedy zážitek z cvičení zpříjemnit a vyzkoušet kontaktní čočky?

Celý článek »
S obezitou se pojí nebezpečná zdravotní rizika! Jaká to jsou?

15. 04. 2019

S obezitou se pojí nebezpečná zdravotní rizika! Jaká to jsou?

S tématikou obezity se v médiích setkáváme stále častěji, jelikož se stala závažným problémem v mnoha koutech světa. Jedná se o závažné onemocnění charakteristické nadměrným množstvím tukové tkáně v organismu či zvýšenou tělesnou hmotností. Tak jako s každou nemocí se i s obezitou pojí nebezpečná zdravotní rizika, která v mnoha případech končí i smrtí.

Celý článek »
Potřebuje člověk opravdu spát osm hodin v kuse?

11. 04. 2019

Potřebuje člověk opravdu spát osm hodin v kuse?

Tahle zpráva může třeba rodičům malých dětí nebo těm, kteří pracují v nočních směnách, znít jako provokace. Podle vědců totiž člověk nepotřebuje spát osm hodin, nebo alespoň ne v kuse. Odborníci ve zprávě, kterou přinesl web zpravodajské stanice BBC, tvrdí, že je to pro něj dokonce nepřirozené a že v minulosti si lidé nic podobného nedopřávali.

Celý článek »
Obrazy města: Krása domů v mnoha podobách

05. 04. 2019

Obrazy města: Krása domů v mnoha podobách

Fascinuje vás pohled na nejrůznější stavby? Když se člověk prochází městem a pozoruje výsledky lidské práce, mnohdy žasne. Především velké domy sahající skoro do nebes působí majestátně a vyvolávají spousty krásných dojmů. Takovouto nekonečnou velkolepost můžete mít klidně i u vás doma. Stačí si pouze pořídit ten správný obraz, který vám takovéto unikátní prostředí dokáže navodit.

Celý článek »
Dubnová Kondice právě vychází!

26. 03. 2019

Dubnová Kondice právě vychází!

Konečně sluníčko! Neseďte doma a vyrazte do přírody – v nové Kondici najdete spoustu inspirace na to, co venku podniknout. Je libo výlet na kole, běh jarním lesem nebo snad lenošení v termálním bazénu?

Celý článek »