02. 12. 2018

Pijte, budete chytřejší! Ženský mozek bez vody stávkuje

Poprvé v historii vědci prozkoumali, jaký vliv má na lidský organismus i velmi mírná dehydratace. A výsledky je překvapily. Obzvláště ženy zvládají byť malý nedostatek tekutin dost špatně. Změní se jim nálada nebo se nejsou schopny soustředit, taky dělají více chyb. Lékaři proto radí: mějte vodu neustále na očích.

Celý článek »
Prosincová Kondice: Vánoce bez stresu a kil navíc. Jde to!

26. 11. 2018

Prosincová Kondice: Vánoce bez stresu a kil navíc. Jde to!

Nenechte se letos převálcovat vánočními přípravami a užijte si advent v klidu. V prosincové Kondici najdete tipy na to, jak se zbavit stresu i jak zvládnout vánoční hodování bez výčitek, těžkého břicha a kil navíc. A až vás budete mít po silvestrovské noci hlavu jako střep, vyzkoušet můžete naše přírodní vyprošťováky.

Celý článek »
Proč nám alkohol zlepšuje náladu

21. 11. 2018

Proč nám alkohol zlepšuje náladu

Vědci už vědí, proč se dokážeme díky alkoholu cítit příjemně. Zjednodušeně řečeno, díky němu se v části mozku, která se dá popsat jako „centrum potěšení“, uvolňují chemické látky, které nám zlepšují náladu.

Celý článek »
Trápí vás prasklé koutky? Jak mít krásné rty po celý rok

15. 11. 2018

Trápí vás prasklé koutky? Jak mít krásné rty po celý rok

Popraskané koutky dokáží pořádně potrápit. Vzniklé trhlinky se špatně hojí, protože kůže kolem rtů je velmi citlivá. Koutky pak svědí, mohou hnisat, krvácet a znepříjemňovat běžné činnosti jako je konzumace potravin a nápojů. Navíc nevypadají hezky, což trápí především ženy. Tento problém lze ale řešit hledáním příčiny a účinnou péčí o tuto oblast.

Celý článek »
Aby vám paměť sloužila! Známe 20 triků.

05. 11. 2018

Aby vám paměť sloužila! Známe 20 triků.

Taky se vám to stává? Chodíte po pokoji a nevíte, pro co jste tam původně šli? Případně denně hledáte klíče od auta a navíc si občas nemůžete vzpomenout na nějaké to slovo? Bohužel, s postupem let se lidská paměť zhoršuje, ale pozor, tento proces je do velké míry zvratný! Jen je potřeba zapomenout na stereotypy a také si nesmíte myslet, že vaše paměť zůstane výborná sama od sebe.

Celý článek »