22. 05. 2017

Roztroušená skleróza: Včasná léčba je základ

Nejprve špatné zprávy: nemocných s roztroušenou sklerózou přibývá. Celkem žije v Česku asi 17 tisíc pacientů, přičemž ještě před pěti lety jich bylo okolo 10 tisíc. Dobrou zprávou je, že moderní léky dokážou nemocným zajistit kvalitní život.

Celý článek »
Vychází červnová Kondice!

21. 05. 2017

Vychází červnová Kondice!

Máme pro vás spoustu praktických tipů pro rozmarné léto: Jak pečovat o barvené vlasy, aby vám je sluníčko nezničilo? Kam vyrazit na aktivní dovolenou – tipy na nejlepší hotely a překrásná místa? A jakou kosmetiku si sbalit s sebou do kufříku, aby vám nezabrala moc místa, ale měly jste celý kosmetický arzenál po ruce? To a mnohem víc si přečtete v červnové kondici, která právě vychází.

Celý článek »
Co děláme ve fitness špatně? Víme hned o šesti chybách…

15. 05. 2017

Co děláme ve fitness špatně? Víme hned o šesti chybách…

Kvalita musí převyšovat kvantitu. A je tomu tak i ve cvičení, kde nestačí cviky jen roboticky opakovat, ale je třeba věnovat pozornost také jejich provedení. Čím více se jedná o chyby základní, ať se mohou zdát banální, tím více může mít jejich dlouhodobé opakování negativní vliv na zdraví. Tady jsou základní chyby, kterých by se měl každý sportující vyvarovat.

Celý článek »
Hubnutí do plavek? Pro cukrovkáře nikdy nebylo snazší

02. 05. 2017

Hubnutí do plavek? Pro cukrovkáře nikdy nebylo snazší

Shazování kil před létem není jednoduché pro nikoho, pro cukrovkáře je ale těžší než pro ostatní. Pro diabetiky není vhodná vysoká fyzická zátěž ani nárazový dietní režim, protože ty by mohly vést k nechtěným výkyvům hladiny cukru v krvi.

Celý článek »
Vychází květnová Kondice!

18. 04. 2017

Vychází květnová Kondice!

Máj je lásky čas a tak i my právě teď připouštíme: „Být single není fajn!“ Ve dvou se to lépe táhne nejen v životě, ale i ve cvičení. Oblečete s námi do jarního sportovního outfitu sebe i svoji drahou polovičku a vyrazte na rozkvetlou louku. Nabízíme inspiraci pro cviky s TRX nebo tak trochu jiný trénink v garáži po vzoru jezdce Dakaru Martina Macíka.

Celý článek »