16. 01. 2018

Uvažujete o dítěti? Nechte si vyšetřit štítnou žlázu

Výsledky posledního výzkumu onemocnění štítné žlázy u těhotných žen jsou alarmující. Unikátního projektu se zúčastnilo osm tisíc žen. Zjistilo se například, že asi pět procent těhotných má poruchu funkce štítné žlázy a každá desátá má pozitivní protilátky proti hormonům štítné žlázy. Třetině z nich se pak porucha funkce rozvine po porodu. A to je hodně.

Celý článek »
Buďte zdravější díky přátelům a příbuzným

08. 01. 2018

Buďte zdravější díky přátelům a příbuzným

Máte kolem sebe přátele a dostatek sociálních vztahů? Tak si je hýčkejte, protože vám pomáhají, abyste byli zdraví. V pěti bodech to stručně, ale vcelku jasně shrnul server Health.com, když přitom vyšel z výsledků různých studií, které se tak či onak dotkly vlivu přátelství na kondici.

Celý článek »
Jaká antikoncepce se hodí pro mladé dívky?

03. 01. 2018

Jaká antikoncepce se hodí pro mladé dívky?

Nemusí se vám to líbit, ale hormonální pilulky užívají stále mladší dívky, které si je od patnácti let mohou nechat předepsat i bez vědomí rodičů. Někteří lékaři jim je doporučují dokonce i tehdy, když ještě pohlavně nežijí, například kvůli úpravě nepravidelného cyklu.

Celý článek »
Jezte pomalu, budete žít déle

26. 12. 2017

Jezte pomalu, budete žít déle

Kdo jí moc rychle, bude mít sklony k nadváze. A co hůř, zkracuje si tím život. Alespoň to tvrdí novozélandští vědci, jejichž nejnovější studii na toto téma zveřejnilo nové číslo časopisu Americké dietologické asociace. A jdou ještě dál, když dodávají, že lidskému zdraví by obecně prospělo, kdyby lidé zpomalili – a to nejen u stolu.

Celý článek »
Nejlepší potraviny na vaše nervy

18. 12. 2017

Nejlepší potraviny na vaše nervy

Jak budete jíst, tak se budete cítit. Tím, co si naložíte na talíř, můžete ovlivnit nejen svoji náladu, ale i schopnost odolávat každodennímu stresu.

Celý článek »