25. 01. 2018

Mamografické vyšetření

Dostala jsem od svého gynekologa poukaz na své první preventivní mamografické vyšetření. Jenže jsem slyšela, že to může být vzhledem k velké dávce záření dost nebezpečné. Existuje šetrnější a příjemnější typ vyšetření?

Celý článek »
Jak používat peeling?

18. 01. 2018

Jak používat peeling?

Jak často bych měla používat peeling? Slyšela jsem, že jen jednou za čas, kamarádky ho ale používají denně. Kde je pravda?

Celý článek »
Jak často se vrací šedý zákal?

11. 01. 2018

Jak často se vrací šedý zákal?

Moje sedmaosmdesátiletá matka byla před čtyřmi lety na operaci šedého zákalu. Nyní ale musela podstoupit laserovou operaci obou očí znovu. Přestala skoro vidět. Jako dcera mám z této diagnózy strach.

Celý článek »
Lze vybělit nažloutlé bělmo?

29. 12. 2017

Lze vybělit nažloutlé bělmo?

Delší dobu mě trápí nažloutlé bělmo očí, v jednom oku mám i viditelnou prasklou žilku, která se nechce vstřebat a vypadá neesteticky. Jaterní testy jsou v pořádku, takže tady problém není. Chtěla bych se zeptat, jestli existuje něco jako chirurgické vybělení očního bělma? Případně, můžete mi doporučit nějaké oční kapky, které by zmírnily můj problém? Děkuji za odpověď, Martina

Celý článek »
Trápí vás akné? Zajděte si k zubaři!

21. 12. 2017

Trápí vás akné? Zajděte si k zubaři!

Už druhý rok po vysazení antikoncepce mě trápí akné zejména na zádech, na obličeji mám spíše ucpané póry. Vždy, když se mi blíží menstruace, tak se stav zhorší. Díky tomu jsem i přesvědčená, že je to hormonální záležitost. Antikoncepci jsem přestala používat kvůli psychice a také nadváze. Mírné, ale měla jsem o šest kilo více a vadilo mi to. Především jsem se cítila napuchle, což si myslím bylo tím, že u mě antikoncepce zadržovala vodu v těle. Nechtěla bych se k antikoncepci už nikdy vrátit. Nicméně když jsem ji užívala, tak jsem měla pleť jako miminko. Mohla byste mi, prosím, doporučit, jaké kroky bych měla podniknout k úspěšné léčbě? Pleť mám smíšenou, spíše mastnou a je mi 27 let. Děkuji, Monika

Celý článek »