08. 05. 2017

Privátní klinika: Vitaminy (prý) dělají velké děti

Slyšela jsem, že když budu jíst v těhotenství hodně ovoce a zeleniny, dítě naroste velké a pak budu mít problémy při porodu. Mám se bát jíst saláty?

Celý článek »
Jak jíst při shazování v oblasti břicha?

02. 03. 2017

Jak jíst při shazování v oblasti břicha?

Některé dietní režimy doporučují jíst hodně těstovinových salátů, jiné je vyloženě zakazují. Nemám proto příliš jasno, jak bych se měla stravovat. Nejsem obézní: při své výšce 170 cm vážím 83 kg, ale potřebovala bych shodit především oblast břicha a stehen. Mohla byste mi doporučit nějakou dietu?

Celý článek »
Privátní klinika: Úzkostné stavy po smrti blízkého

18. 02. 2017

Privátní klinika: Úzkostné stavy po smrti blízkého

Nedávno mi zemřel dědeček, ke kterému jsem měla velmi blízký vztah. Den po jeho pohřbu jsem zažila podivný stav – roztřásla jsem se, bušilo mi srdce a měla jsem strašný strach. Myslela jsem si, že mám něco se srdcem, a tak jsem šla k lékaři. Ten ale na nic nepřišel. Může to mít souvislost s alkoholem, který jsem na pohřbu pila? Ty stavy se ale už několik měsíců vracejí a paralyzují mě. Co mám dělat?

Celý článek »
Čtěte mamince raději pohádky, ne noviny!

13. 11. 2016

Čtěte mamince raději pohádky, ne noviny!

Moje maminka (82 let) je od května po mrtvici. Později se její stav zhoršil- embolie, a když už jsme mysleli, že se vše bude lepšit, začala masivně krvácet a je po těžké operaci tlustého střeva. Teď je třetí týden na rehabilitaci, kde se snaží cvičit, já s ní čtu, píšu, ale někdy mluví nesmysly, někdy mluví něco jiného a nemůže najít slova. Špatně se jí mluví, někdy jí není rozumět... Moc vás prosím, poraďte, jak s ní mám pracovat, aby se rozmluvila, zlepší se tento stav? Děkuji

Celý článek »
Jóga vám pomůže otěhotnět!

21. 10. 2016

Jóga vám pomůže otěhotnět!

Dobrý den, Zuzko, dovoluji se na Vás obrátit s dotazem. Věnuji se józe již třetím rokem. Po vysazení hormonální antikoncepce mám stále nepravidelnou menstruaci. Podle názoru doktora mi nedozrávají vajíčka, a proto dostávám měsíčky předčasně. Je mi 27 let. Ráda bych na tomto problému začala pracovat, abych pak neměla problémy s budoucím otěhotněním. Preferuji přírodní cestu a jógu shledávám jako vhodný nástroj. Rozhodla jsem se nyní k pravidelnému cvičení hormonální jógy, zde na Kondice.cz. Do této doby jsem hormonální jógu moc necvičila. Spíše jsem se zaměřovala na power a jiné formy jógy. Vy zde a Kondice.cz máte tři lekce - videa hormonální jógy. Můj dotaz zní, zda byste doporučila jednotlivá videa cvičit v pořadí? Každé z videí se zaměřuje na jiné čakry? Je třeba lepší v mém případě se více zaměřit na 2. čakru nebo videa lze kombinovat a cvičení v pořadí nemá vliv? Děkuji moc za názor. Lucie

Celý článek »