01. 11. 2017

Kombinace léků: Co už je moc?

Moje sedmdesátiletá matka bere pět různých léků: na srdce, na cholesterol, na cukrovku, na vysoký krevní tlak a na zpevnění žilních stěn. Teď jí lékař předepsal další lék, a to na překyselení žaludku. Četla jsem, že u šesti a více léků už hrozí, že se budou navzájem škodlivě ovlivňovat.

Celý článek »
Mám strach z těhotenství a kojení!

05. 09. 2017

Mám strach z těhotenství a kojení!

Manžel si přeje dítě, já bych ho také chtěla, protože v pětatřiceti už nastal čas. Ale neumím si představit, že mi něco cizího poroste v břiše, z té představy mám úzkosti, stejně tak mě děsí kojení. Bojím se, že mi těhotenství zdeformuje tělo. Jsou tyto pocity v pořádku a odezní, nebo je se mnou něco špatně?

Celý článek »
Nespím ani s léky, pomůže mi jóga?

29. 08. 2017

Nespím ani s léky, pomůže mi jóga?

Obacím se na vás s problémem, který mě opravdu trápí již mnoho let, a tím je nespavost. Je mi 47 let, jsem štíhlá nekuřačka. V podstatě od narození dětí jsem měla se spánkem problémy, resp. nemohla jsem usnout. V posledním roce se mi však nedaří usnout vůbec, jen pomocí hypnotik. Po konzultaci s psychiatrem jsem zkoušela i několik druhů antidepresiv, konkrétně Mirzaten, ten však působil jen krátkou dobu a hodně jsem po něm přibírala, pak Trittico, opět fungoval jen krátkodobě a měla jsem jako vedlejší efekt neustále ucpaný nos, že jsem vůbec nemohla dýchat. Zkoušela jsem i Valdoxan, ten neměl efekt v podstatě žádný. Navštívila jsem i kineziologii a spánkovou laboratoř, ale pomoci mi nedokázali. Myslíte, že speciální cvičení jógy, akupunktura nebo čínské léčitelství by mohlo být řešením? Nemám však kontakty na nikoho, kdo tyto věci opravdu umí. Moc vám děkuji za odpověď. Martina

Celý článek »
Poradna: Je lepší běhat ráno, nebo večer?

10. 08. 2017

Poradna: Je lepší běhat ráno, nebo večer?

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda je lepší běhat ráno nebo večer? A je v tom nějaký rozdíl? Mně například vyhovuje běhání ráno, celý den se pak cítím lépe, i když občas, hlavně pokud se rozhodnu pro delší běh, to má opačný účinek. Alena M., 42 let, Teplice

Celý článek »
Nehubnu, co dělám špatně?

14. 06. 2017

Nehubnu, co dělám špatně?

Obracím se na vás s prosbou. Dříve jsem měla hodně pohybu, ale před rokem jsem prodělala tři operace a nemohla cvičit. Nyní jsem se chtěla navrátit zpět k aktivnímu sportu. Hodně jsem dříve jezdila na kole a rotopedu, ale vzhledem k tomu, že jsem přibrala během roku 12 kg hlavně tím, že jsem nesportovala a mám sedavé zaměstnání, potřebovala bych poradit. Co dělám špatně, když kila nejdou dolů? Ani se necítím zdravotně dobře a v kondici. Objevila jsem vaše cvičení jógy a hodně mně zaujalo. Začala jsem cvičit, ale nevím, kdy je na to vhodná doba. Mám provádět jen jógu, nebo upravit i jídelníček a přidat nějaký další sport? Nejvíce jsem nabrala přes stehna a zadek. Poradíte mi, prosím, jak zhubnout a zpevnit postavu?

Celý článek »