14. 02. 2018

Co má dítě umět před nástupem do první třídy?

Na to, co od našeho dítěte škola očekává, na co bychom se měli zeptat a jak poznáme dobrou školu, jsme se zeptali manažerky značky Rodiče vítáni Kateřiny Kubešové.

Celý článek »
Připravte dětem rychlé a zdravé svačiny!

06. 02. 2018

Připravte dětem rychlé a zdravé svačiny!

Na přípravu dětských svačin si udělejte dostatek času! Školní dopolední svačiny jsou odjakživa fenoménem, patří mezi stěžejní jídla celého dne. Měly by se připravovat tak, aby dítě dostalo správnou kombinaci živin. Špatná konstelace potravin může dokonce ovlivnit soustředění dětí, nedostatek energie či sklony k obezitě. Proč právě svačiny hrají ve stravovacím plánu dětí tak důležitou roli?

Celý článek »
Máte fajn rodinu? Otestujte se!

22. 01. 2018

Máte fajn rodinu? Otestujte se!

Známý rodinný terapeut Murray Bowen popsal na základě mnoha svých zkušeností s pacienty model zdravé a nezdravé rodiny. V oboru jde o rodinné stříbro, z něhož vycházejí další a další psychologové. Posuďte sami, jak to chodí u vás.

Celý článek »
Co nezkazit na výchově pětiletých?

10. 01. 2018

Co nezkazit na výchově pětiletých?

Zatímco návodů, jak vychovávat kojence a batolata najdete všude dost stejně jako článků o tom, co platí na puberťáky, děti kolem pěti šesti let jakoby vychovávat nebylo třeba. Narazit na radu týkající se tohoto věku je mnohem těžší, byť v knihách by se pár nápadů našlo.

Celý článek »
Co děti nikdy nenaučíme

04. 01. 2018

Co děti nikdy nenaučíme

Je to prosté. To, co sami neumíme nebo nechceme umět. Představíme-li si, že 80 procent všeho, co v našem dítěti je, zdědilo po nás, a jen 20 procent ovlivníme výchovou, můžeme lehce propadnout depresi. Nebo s tím hned teď začít něco dělat.

Celý článek »