12. 11. 2018

Jak se zahřát na podzim?

Jakoby to bylo včera, co léto skončilo a nové letní hity už jsou zase staré. Jak jste si jistě všimli, letos už dorazil podzim v plné parádě. Ať už patříte mezi ty, kteří ho tráví procházkami v přírodě, anebo raději lenošíte doma v teple, nalaďte se na pestrou paletu barevných tónů, které s sebou podzim přináší.

Celý článek »
Z listopadové Kondice: Holčičí ADHD: Netýká se i vaší dcery?

01. 11. 2018

Z listopadové Kondice: Holčičí ADHD: Netýká se i vaší dcery?

To je jasná hyperaktivita, řekne si učitelka, když je žák neposedný a věčně vyrušuje. A rodičům doporučí návštěvu poradny. Nad dívkou se stejnou poruchou však mávne rukou. U nich se totiž ADHD projevuje jinak – často bez hyperaktivity typické pro chlapce. A tak spousta takových dívek a žen bojuje sama se sebou, bez pomoci a porozumění okolí a často končí na antidepresivech.

Celý článek »
Dětská imunita v podzimním období

23. 10. 2018

Dětská imunita v podzimním období

S příchodem podzimního období je lidský organismus vystaven větší zátěži než jindy. S poruchami imunity a tedy překonáváním různých infekcí a nemocí bojují především nejmenší děti, které se poprvé dostávají do většího kolektivu ve školkách.

Celý článek »
Vlasy pro Ellenku, která o ně přišla kvůli prožitému hlubokému stresu

02. 10. 2018

Vlasy pro Ellenku, která o ně přišla kvůli prožitému hlubokému stresu

Pro každou ženu je ztráta vlasů trauma, tím spíš pro čtyřletou holčičku. Jenže alopecie si nevybírá. Tohle záludné autoimunitní onemocnění propuká zcela nečekaně a způsobuje i trvalou holohlavost. Pro psychiku žen a dívek proto představují obrovskou pomoc paruky na míru, které jsou k nerozeznání od původních vlasů. Jejich zhotovení ale stojí hodně peněz, které si ne každý může dovolit. Proto vznikl Pramen pomoci.

Celý článek »
Ze zářijové Kondice: Že cvičit s děckem nejde? Už žádné výmluvy!

16. 09. 2018

Ze zářijové Kondice: Že cvičit s děckem nejde? Už žádné výmluvy!

Dítě už přestane být alibi, proč nemůžete cvičit. Máme pro vás plán, jak zapojit vaše zlatíčka do ladění kondičky nejen po porodu.

Celý článek »