12. 01. 2017

Antidepresiva: Velké tabu v­ těhotenství

Nejsou to zrovna malá čísla: každá desátá těhotná trpí příznaky deprese. Některé výzkumy tvrdí, že je to jedna ze čtyř. Těhotenství totiž vůbec nemusí být rajské období. V krajním případě se vyplatí začít užívat antidepresiva, byť na mateřských webech se mnohdy dočtete, že tím plod poškodíte. Můžete tak předejít vážným komplikacím v šestinedělí.

Celý článek »
Děti v tom mají jasno: Sedm rad, jak být šťastný

06. 01. 2017

Děti v tom mají jasno: Sedm rad, jak být šťastný

Hledáte do nového roku recept na štěstí? Zeptejte se dětí! Mají totiž hned jasno. Linka bezpečí si nechala poradit od 500 malých hlav, jak být šťastný. Jednoduchost a hloubka jejich odpovědí vás překvapí.

Celý článek »
Sledování televize není škodlivé, jen je potřeba najít zlatou střední cestu!

27. 12. 2016

Sledování televize není škodlivé, jen je potřeba najít zlatou střední cestu!

Jako rodiče moc dobře víme, že bychom měli dětem hlídat dobu strávenou před televizní obrazovkou. Zároveň je však k ní občas tak trošku uklidíme, abychom měli čas na úklid či pro sebe. Jak najít tu správnou míru konzumace médií?

Celý článek »
Malé děti a fluor: Jde to dohromady?

09. 12. 2016

Malé děti a fluor: Jde to dohromady?

Zatímco před nějakými čtyřiceti lety se dětem dával fluor povinně a běda, když si ho nějaká matka na předpis nevyzvedla, dnes už ho vašim potomkům naordinují jen výjimečně. Je to dobře? Důležité je, jak moc se kazí zuby lidem v rodině.

Celý článek »
Alergie na mléko: Máte správnou diagnózu?

06. 12. 2016

Alergie na mléko: Máte správnou diagnózu?

Správně se jí říká alergie na bílkovinu kravského mléka. Je sice nejčastější potravinovou alergií u malých dětí, ale neobjevuje se zase tolik, jak by se podle internetových diskuzí na rodičovských webech mohlo zdát. „Za její nálepkou se můžou skrývat úplně jiné zdravotní problémy,“ říká zkušený gastroenterolog profesor Jiří Nevoral.

Celý článek »