21. 02. 2017

Kožní mikrobiom: Lepší život pro atopickou pleť

Atopickým ekzémem trpí na padesát milionů Evropanů a v naprosté většině případů už od dětských let. Přestože se tohle nepříjemné onemocnění zatím nedá vyléčit, našel svět vědy klíč k lepšímu životu pacientů: kožní mikrobiom.

Celý článek »
Znáte pojem indigové děti? Zjistěte, zda takové máte doma

02. 02. 2017

Znáte pojem indigové děti? Zjistěte, zda takové máte doma

Jako indigové jsou označovány děti, jež se prý objevující v posledních letech na naší planetě. Jde o jedince, kteří disponují specifickými vlastnostmi a schopnostmi. Jejich úkolem je dosáhnout toho, aby Země začala vzkvétat a byla lepším místem pro život. Dle názorů tvůrců této teorie mají dokonce různé až paranormální schopnosti, mezi něž patří i schopnost číst myšlenky druhých.

Celý článek »
Maminky, které nosí své děti v šátku nebo nosítku, posilovnu nepotřebují

22. 01. 2017

Maminky, které nosí své děti v šátku nebo nosítku, posilovnu nepotřebují

Mateřství znamená pro kondici ženy pořádnou zátěž. Těhotenská kila, náročná celodenní a někdy i celonoční péče o miminko a hlavně minimum času pro sebe. Pokud není po ruce ochotná chůva, novopečená maminka těžko může vyrazit ven na vzduch, natož se přihlásit na nějaký kurz, kde by rozcvičila bolavá záda a opět se dostala do formy. V takových případech mohou pomoci stále oblíbenější šátky a nosítka na nošení dětí.

Celý článek »
Antidepresiva: Velké tabu v­ těhotenství

12. 01. 2017

Antidepresiva: Velké tabu v­ těhotenství

Nejsou to zrovna malá čísla: každá desátá těhotná trpí příznaky deprese. Některé výzkumy tvrdí, že je to jedna ze čtyř. Těhotenství totiž vůbec nemusí být rajské období. V krajním případě se vyplatí začít užívat antidepresiva, byť na mateřských webech se mnohdy dočtete, že tím plod poškodíte. Můžete tak předejít vážným komplikacím v šestinedělí.

Celý článek »
Děti v tom mají jasno: Sedm rad, jak být šťastný

06. 01. 2017

Děti v tom mají jasno: Sedm rad, jak být šťastný

Hledáte do nového roku recept na štěstí? Zeptejte se dětí! Mají totiž hned jasno. Linka bezpečí si nechala poradit od 500 malých hlav, jak být šťastný. Jednoduchost a hloubka jejich odpovědí vás překvapí.

Celý článek »