16. 12. 2017

Tradiční vanilkové rohlíčky

Vánoce bez vanilkových rohlíčků? To by byla katastrofa. Ale ještě není pozdě na ně vlítnout, jak se říká, za pět minut dvanáct. Tohle klasické vánoční cukroví patří totiž do kategorie „pro začátečníky“ a stačí mu k patřičnému odležení jen pár dní v chladu. Příprava vám nezabere ani hodinku, takže se už na nic nevymlouvejte a vytvořte sváteční atmosféru tak, že necháte rohlíčky, aby vám provoněly celý byt.

Celý článek »
Jak odolat nástrahám večírků? Radí ty, co už zhubly

14. 12. 2017

Jak odolat nástrahám večírků? Radí ty, co už zhubly

Tři měsíce naplno hubly, a za tu dobu absolvovaly řadu večírků, rodinných akcí nebo jen setkání v kanceláři, kde byly k dispozici mísy chlebíčků. A na stole ležely bonbony. Jak odolat?

Celý článek »
Voňavé vánoční perníčky

09. 12. 2017

Voňavé vánoční perníčky

Perníčky bývají úplně prvním vánočním cukrovím, do něhož se obvykle pouštíme, když začíná advent a krabice na lahodné sváteční dobroty zatím zejí prázdnotou. Perníčky potřebují svůj čas na změknutí, proto s jejich pečením neotálejte. Krásně vám provoní domov a zahalí ho tak do vánoční atmosféry. A navíc: perníčky patří k těm méně kalorickým druhům cukroví...

Celý článek »
Palačinky se špenátem a sýrem

02. 12. 2017

Palačinky se špenátem a sýrem

Palačinky chutnají skvěle nejen na sladko, ale i na slano. Výborným příkladem jsou tyto úžasné a nutričně vyvážené placky se špenátem, který obsahuje beta karoten a navíc pracuje jako silný antioxidant.

Celý článek »
Kurz vaření s Gurmetem: PRALINKY

28. 11. 2017

Kurz vaření s Gurmetem: PRALINKY

Komerční sdělení - Chcete proniknout do tajů čokolády a cítit se jako profi chocolatiéři? Přijďte si před Vánoci vyrobit čerstvé pralinky, které jsou k nerozeznání od těch nejlepších belgických. 

Celý článek »