13. 10. 2018

Z říjnové Kondice: V dětství mě zachránil běh, říká triatlonista Tomáš Slavata

Jako dítě doma poslouchal, že se neměl narodit. Častěji ale doma nikdo nebyl, a tak se Tomáš Slavata toulal po ulicích. Matka často mizela na alkoholové tahy. Pak se Tomáš jednou rozběhl, a už nezastavil. Stal se profesionálním triatlonistou. K tomu se od 18 let staral o své synovce. Dnes má v péči další tři kluky a pro sociálně znevýhodněné děti pořádá závody a kempy.

Celý článek »
Říjnová Kondie: Jak vyzrát na bolavá záda? Naučte se správně dýchat

11. 10. 2018

Říjnová Kondie: Jak vyzrát na bolavá záda? Naučte se správně dýchat

Bolavá záda občas trápí každého z nás, pokud s nimi ale bojujete denně, měli byste zpozornět. Záda tak nejspíš volají po vaší pozornosti a hlavně po tom, abyste změnili své pohybové návyky. Právě ty jsou vůbec nejčastější příčinou bolesti. Poradíme vám, jak jim vrátit pohodu.

Celý článek »
Jóga mění životy, věřte nám!

10. 10. 2018

Jóga mění životy, věřte nám!

Potkávám ji na józe druhý rok. Zpočátku jsme se jen míjely: na veřejné hodiny neměla odvahu, tak chodila na individuální. Sedávala nebo lehávala na sedačce před tělocvičnou stočená do klubíčka. I s tou sedačkou vážila tak pětačtyřicet kilo a s nikým se nebavila.

Celý článek »
Lucie z Kondice hubne: Mám robustní kostru a špatně se mi shazuje tuk

07. 10. 2018

Lucie z Kondice hubne: Mám robustní kostru a špatně se mi shazuje tuk

S mým tělem se sice neudály žádné velké změny, ale nelámu si s tím hlavu. Za ta léta už vím, že potřebuje čas. Neví totiž, zda myslím své hubnoucí snahy vážně, nebo se na to po měsíci zase vykašlu. Vyčkává. A já na sobě dál poctivě dřu.

Celý článek »
Běhat a umět běhat je rozdíl

05. 10. 2018

Běhat a umět běhat je rozdíl

Běh má tu výhodu i nevýhodu, že jde o přirozený pohyb. Díky tomu, že je přirozený, dělá dobře většině populace. Na rozdíl od dřívějších tvrzení dnes existuje málo kontraindikací. Lékaři se shodují, že běhat může každý: od dětí, přes těhotné, astmatiky, kardiaky, lidi s nadváhou po seniory. Ostatně, mezi samotnými lékaři je běh snad nejpopulárnější sport. Kromě fyzičky totiž optimalizuje i psychickou odolnost a prokrvuje mozek, což je pro tuto profesi ideální.

Celý článek »