10 druhů pohybu, po kterých se budete cítit sexy

10 druhů pohybu, po kterých se budete cítit sexy

Není žádným tajemstvím, že cvičení zlepšuje náladu, nastartovává sexuální touhu a celkově zlepšuje zdraví. Ale ani taková představa nás mnohdy do posilovny nevyžene. Takže co by mohlo být lepší motivací než trénink s myšlenkou, že usilovně spalujete kalorie?

„Sexy cvičení nám pomáhá naladit se na vlnu smyslnosti, takže se cítíme stále více otevřené vůči sexu a víc se o něj zajímáme,” říká Marianne Brandon, klinická psycholožka a sexuální terapeutka z Annapolis.

Tanec u tyče

Už nikdy více jen pro exotické tanečnice, lekce tance u tyče se už objevily po celé zemi, a zdá se, že tu zůstanou. Soukromá fitness centra i celé řetězce je nabízejí, aniž byste musela mít nějaké zkušenosti.

Na ženy, jimž uvadá apetit, může tanec u tyče dokonce působit jako léčba. „Často to mým pacientů doporučuji jako domácí úkol,” říká Brandon.

Jen neočekávejte, že to bude procházka růžovým sadem! Školení zahrnuje hodiny silové práce (jak jinak chcete zůstat na tyči, když nezatnete svaly?) a smyslných otoček v rytmu optimistické melodie.

Lekce salsy

Ovládněte taneční parket s vášnivou salsou a spalte 200 kalorií za půl hodiny. Nemusíte být skvělý tanečník- lekce po celé zemi jsou plné lidí všech úrovní. Navíc cvičení, kdy si obléknete svůdné šaty a boty s podpatky nemůže být špatné!

Chcete-li opravdu rozdmýchat oheň, nechte single lekce jiným a přihlaste se do kurzu pro páry. Studie ukazují, že když spolu partneři zkoušejí něco nového, přináší jim to výhody jak do běžného života, tak do života v posteli.

Strip aerobic (kardiostriptýz)

Nemusíte vypadat jako Carmen Electra, abyste zkusila striptýz coby kardio cvičební plán. A nebojte se, nemusíte sundávat úplně všechno oblečení!

Jde o to být sexy, aniž byste se musela svlékat jako opravdová striptérka. V tomto případě jde hlavně o to, naučit se pohybovat jako ona.. A pak už záleží jen na vás, zda budete mít chuť v některém okamžiku nadzvednout tričko nebo halenku…

Zatímco vám se stále může strip aerobik zdát děsivý, jeho příznivci všech velikostí a tvarů zdůrazňují, že to je zábava. Připojte se do kurzu, kde vám choreograf pomůže naučit se kroky, nebo si domů kupte nějaké DVD, sexy se oblečte a zkuste si to doma – ať už s diváky nebo bez nich!

„Židlový tanec“

DVD, které nabízí trénink tance se židlí se může na první pohled zdát jako produkt vhodný pouze do pozdně nočních reklam. Ale to je omyl a klišé! Pohřbily byste tak hotový fitness klenot! Krouživé houpavé pohyby jsou velmi účinné a doporučují se všem, které chtějí mít štíhlé nohy i zadeček.

„Pacientům říkám, že tyto dovednosti pak mohou využít doma se svým partnerem; mohou mu to dát jako dárek k svátku zamilovaných,” říká Brandon, autorka knihy Monogamie: Nevyřčený příběh (v originále The Untold Story) a spoluautorka Znovunabytí touhy: 4 tlačítka k nalezení ztraceného libida.

Břišní tanec

Poselství tohoto tance z Blízkého východu říká úžasnou věc: Milujte své tělo bez ohledu na to, jak vypadá!

Takže vklouzněte do upnuté bokové zavinovací sukně a třeste vším, co máte, do rytmu živé arabské hudby. Mnohá centra nabízejí kurzy, které vás mohou zbavit i 350 kalorií za hodinu!

„Břišní tanec je ideální pro někoho, komu není úplně pohodlné točit se kolem tyče. Může být méně náročným způsobem, jak propadnout sexy cvičení,“ říká Brandon.

Nahá jóga

Ne každý bude zcela nadšený myšlenkou, že se musí úplně vysvléci. Přesto, studia nahé jógy vyrostla po celé zemi.

Příznivci říkají, že odhození oblečení dělá relaxační a uklidňující cvičení ještě lepším, dovoluje jim to opravdu oslavovat jejich tělo.

„Čím více se budou vaše myšlenky točit kolem sexu, tím více ho budete chtít také mít,” říká Brandon. „Sexy cvičení s sebou přináší pozitivní očekávání a pomůže vám více se naladit na vaše tělo.”

Navíc, mnoho jógových pozic – ať už s oblečením nebo bez něj – otevírá boky, stehna a pánev a posiluje svaly pánevního dna, což zaručuje hlubší a lepší orgasmy.

Zumba

V doslovném překladu znamená zumba „rychle se hýbat” a rychle také toto kolumbijské taneční šílenství zaplavilo všech šest kontinentů! Je to mix tradičních pohybů z aerobicu, latinských rytmů a hip-hopu, které vám pořádně rozproudí krev.

Nejlepší na tom je, že se nemusíte zapojit do skupiny, noví účastníci si mohou jít svým tempem, a když se naučí nové kroky, jdou dál.

„Není to místo pro soutěžení, jak možná očekáváte,” řekla Brandon, „pro ženy to je velká podpora.”

Bollywood Dance

Indy inspirovaný Bollywood dance má také nádech sexy tance. Během půl hodiny spálíte asi 200 kalorií, a mnoho z tanců vypráví romantické příběhy o šťastné či ztracené lásce, takže opravdu stojí za to jej zkusit.

Pokud vaše fitness centrum nenabízí Bollywood nebo lekce Bhangry, existuje spousta možností, jak to zkusit doma. Existuje například DVD Hemalayaa: Bollywood Booty pro tvarování zadních partií.

Vzdušná akrobacie

Jako první s ním přišli akrobati v cirkusu, ale nyní již toto cvičení pomalu zdomácnělo i mimo cirkusovou manéž. Určitě to bude chtít nějakou praxi, ale až se naučíte „našroubovat se“ mezi látku visící ze stropu, přitahovat se a spouštět, to vše proti síle gravitace – určitě vám toto cvičení vyrazí dech.

Některá soukromá studia již do svých lekcí zahrnují různé typy antigravitačních cvičení, včetně jógy ve vzduchu!

Kroužení obručí

Tento sport není jen pro děti! Ztraťte se v hypnotickém točení boků tohoto super zábavného cvičení na posílení břicha. Jakmile zvládnete základní postup, můžete tyto pohyby namixovat do třicetiminutového cvičení, které vám pomůže spálit až 250 kalorií!

Určitě si pak při pohledu do zrcadla všimnete nejen toho, jak ztrácíte centimetry. „Kroužení obručí nám pomáhá lépe smýšlet o našem tělu,” říká Brandon, „a vede nás k většímu zájmu o fyzické a smyslové činnosti.”

Kondice

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.