Zvládněte všední starosti bez zbytečného stresu!

Zvládněte všední starosti bez zbytečného stresu!

Také na sobě pociťujete podzimní únavu – do ničeho se vám nechce, jste rozmrzelí a máte špatnou náladu? Tyto stavy nás mohou dostihnout v jakémkoliv období roku, ale odborníci se shodují, že nejčastější jsou právě na začátku jara a na podzim, kdy se připravujeme na příchod Vánoc. Přiznejme si, že přeplněná obchodní centra, zmateně pobíhající lidé a blikající dekorace mohou být pořádnou zkouškou na naše nervy. Na náladě nám nepřidají ani ubývající sluneční paprsky a s tím související brzké šero. Existuje však několik jednoduchých kroků, jak se dostat znovu do pohody. Jak na to?

Řešení nalezneme v přírodě

Už Sebastian Kneipp, německý přírodní léčitel, jehož učení je zapsáno i do světového kulturního dědictví, věděl, že největší síla je v přírodě. Proto, abychom zůstali zdraví, fit a v pohodě, se stačí rozhlédnout kolem sebe. Kneipp vymyslel účinnou filozofii, která je postavena na 5 základních pilířích. Jeho metody jsou využívány dodnes v lázních i wellness centrech, kde můžeme narazit na slavný Kneippův chodník.

Filozofie Sebastiana Kneippa a jejích 5 pilířů:

  • Voda a otužování studenou vodou má na tělo blahodárné účinky. Tato kúra nám pomáhá rozproudit krevní oběh a posiluje naši imunitu. Je známá také pod názvem „kneippování“ a pomáhá v boji proti křečovým žilám nebo migréně.
  • Byliny a jejich léčivé účinky. Kneipp pečlivě vybral na 40 bylin, které mají pozitivní vliv na naše zdraví a duševní pohodu. Jeho poznatky o bylinách a jejich účincích jsou založeny na bohatých zkušenostech.

Tradiční bylina, která se používá pro zmírnění mírných forem deprese je Třezalka tečkovaná. Bylinný doplněk stravy Třezalka ulevuje při stresu, pomůže vám zvládnout podzimní chmury a uklidňuje nervový systém. Je skvělá pro celkovou duševní pohodu, a navíc nevyvolává ospalost.

  • Pohyb ve volné přírodě nám dodá dostatek energie a zlepší náladu. Nemusíte být vrcholový sportovec, stačí lehký a pravidelný pohyb, například ve formě hodinové procházky denně či jízdě na kole.
  • Vyvážená strava je základním kamenem zdravého aktivního života. Jídelníček by měl být pestrý, složený z kvalitních surovin, s dostatkem ovoce a zeleniny.
  • Rovnováha je úzce spojena s duševní pohodou. V dnešní době je těžké vyhnout se úplně stresu, ale je důležité, najít si chvilku času na sebe samu a umět i relaxovat.

Propojením všech těchto 5 pilířů dosáhnete tělesné i duševní harmonie. Vytvořte si kolem sebe podmínky, ve kterých se budete cítit dobře, obklopte se lidmi, na které se můžete spolehnout a kteří vám pomohou, když vám není zrovna nejlíp.

Tohoto přírodního pomocníka seženete na www.lekarnahartnamann.cz.

Komerční prezentace

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.