Pro vás i vaše rodiče – pojištění dlouhodobé péče

Pro vás i vaše rodiče – pojištění dlouhodobé péče

Více než 330 000 lidí v České republice je závislých na každodenní péči svých rodin nebo zaměstnanců domovů pro seniory. Přitom i ta nejvyšší státní podpora pokryje přibližně polovinu nákladů na ošetřování. Dá se předcházet této tíživé finanční situaci?

Ano. Pojištění Aegon Care svým klientům v případě ztráty soběstačnosti vyplácí měsíční penzi. Ztráta soběstačnosti se nemusí týkat pouze fyzické zdatnosti, ale souvisí i s psychickým zdravím a neschopností zvládat běžné úkony.

Posouzení, kdy je dlouhodobá péče nutná, je vždy na lékaři. Ten zkoumá pacientovu mobilitu, schopnost orientace či poznání blízkých osob. Také se bere v potaz, zda má pacient problémy s oblékáním, osobní hygienou nebo při udržování chodu domácnosti. I komunikace se svým okolím je důležitou součástí života. Pokud jsou některé z těchto základních životních potřeb nějakým způsobem omezeny, vzniká nárok na státní příspěvek na péči.

Nejste si jisti, zda máte vy či váš blízký na příspěvek na péči nárok? Na webu pece.cz najdete přehledného průvodce a mnoho zajímavých a aktuálních článků o problematice dlouhodobé péče o osobu blízkou.

Státní příspěvky se v rámci ztráty soběstačnosti dělí na 4 stupně. První stupeň znamená lehkou závislost a výše příspěvku je 880 Kč. Příspěvky II. stupně dosahují výše 4 400 Kč, III. stupeň je ohodnocen na výši 8 800 Kč a pacienti IV. stupně mají nárok na příspěvek ve výši 13 200 Kč. Avšak i při nejvyšším stupni závislosti není daný příspěvek schopný zcela pokrýt náklady na péči a zajištění životních potřeb pacienta.

Díky kombinaci pojištění dlouhodobé péče a státního příspěvku na péči lze měsíčně hradit nejen pobyt ve specializovaném zdravotním středisku nebo každodenní pomoc člena rodiny, ale i mít stále dostatek prostředků na léky, doplňky stravy či nutné úpravy v bytě.

Proto sjednejte pojištění dlouhodobé péče pro sebe nebo své rodiče. Díky pojištění vás finančně nezaskočí ani nutnost péče o osobu blízkou. Pojištění Aegon Care je dostupné ve třech variantách. Pokud byste si ale nevybrali ze základního, rozšířeného nebo komplexního balíčku, je možné vytvořit pojištění přímo na základě vašich přání a požadavků.

Komerční prezentace

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.