I muži už chodí na liposukci břicha

I muži už chodí na liposukci břicha

Odsuzujete ženy, které si nechávají vylepšovat svůj vzhled pomocí plastických operací, a tvrdíte, že něco podobného byste nikdy nepodstoupila? A jak se potom budete dívat na muže, kterých na ně míří čím dál více?

Zatímco ještě před deseti lety byl muž pod rukama plastického chirurga výjimkou, nyní je na některých klinikách každým sedmým či dokonce pátým pacientem muž. „Nejčastěji si nechávají operovat oční víčka, zájem je také o liposukci v oblasti břicha, korekce nosu či odstátých uší. Muži si ale nechávají rovněž dělat obřízku, aniž by k tomu měli náboženský důvod, či zmenšovat příliš velké prsní žlázy”.

Operace očních víček zlepší zrak

Podle Romana Kufy z Perfect Clinic se postoj českých mužů k plastickým operacím zjevně mění. „Ještě před deseti lety nás muži vyhledali jen opravdu velmi vzácně. Nyní tvoří cca deset až patnáct procent všech pacientů,“ odhaduje Kufa. Podle něj si pánové dokonce škodí, když si kvůli předsudkům vůči plastikám, zvláště u mužů, nenechají odstranit ani zjevný kosmetický problém, který je skutečně trápí. Řeč je třeba o povadlých očních víčkách. Nejenže člověk s nimi vypadá starší a unavenější, ale prostě kvůli nim i hůře vidí, protože má zúžené zorné pole.

Podle plastických chirurgů jsou to právě zdravotní problémy, které k nim muže přivádějí nejčastěji. To, že něco nevypadá dobře, pro ně nebývá důvodem – pokud mají například zvětšené prsní žlázy, velmi často se za ně stydí, a vyhýbají se proto třeba sportu či jen návštěvě bazénu, stydět se nejspíše budou i před ženami. Zákrok plastických chirurgů přitom v tomto případě není složitý, velmi často postačí odsátí tuku pomocí liposukce. Plastika může pomoci třeba také mužům, kteří mají vpadlý hrudník či pouze jedno varle.

Zvětšení penisu? Raději ne

Jenže jsou také zákroky, o které sice mají tu a tam zájem, ale moc se pro ně nehodí. Třeba liposukce břicha. „Ukládání tuku je u mužů naprogramováno do oblasti břišní stěny, ne do podkoží jako u žen. A to je důvod, proč liposukce v oblasti břicha a boků jen částečně řeší jejich problémy s postavou,“ vysvětluje lékař Lukáš Frajer.

Podobné je to s faceliftingem v oblasti obličeje a krku, jehož následky se mužům hůře hojí kvůli vysoké hladině hormonu testosteronu. Mají zkrátka více jizev.

A co legendární zvětšení penisu, je možné? Zájemci by byli, ale na renomovaných klinikách neuspějí. „Tento zákrok provádějí jen některá pracoviště, ale naše klinika ho v nabídce nemá, protože výsledky nejsou vždy přesvědčivé,“ vysvětluje Kufa. Po podobných zákrocích se totiž u sedmi mužů z deseti objevují komplikace, přičemž mezi nejčastější patří poruchy erekce.

Radka Wallerová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.