Kam do Řecka na aktivní dovolenou?

Kam do Řecka na aktivní dovolenou?

Dovolená na prosluněné pláži je úžasná záležitost. Každou dobrodružnější povahu ale dříve nebo později povalování omrzí.

Jak ale z velkého množství last minute zájezdů do Řecka vybrat takový, kde se nudit nebudete? Rozhodli jsme se provést malý průzkum a máme pro vás tři nejkrásnější lokality rozdělené podle aktivit, které tu můžete provozovat.

Vysokohorská a pěší turistika

Přestože je každý řecký ostrov unikátní, řadu z nich spojuje hornatý profil. Tím nejlákavějším pro milovníky pěší turistiky je jednoznačně Kréta! V jejím centru se nachází rozsáhlé pohoří Lefka Ori, v jehož útrobách najdete přes 300 přístupných soutěsek, z nichž nejznámější je 16 km dlouhá soutěska Samaria. Jedná se o nejdelší soutěsku v Evropě, která má v nejužším místě pouhé 3 metry. Místo plné historie a toho nejlepšího z přírodních krás Kréty je přístupné většinou již od května. Na jejím ústí pak najdete malebnou vesničku Agia Roumeli, která je přístupná pouze od moře, na cestě domů vás tak čeká příjemná plavba trajektem. Přestože se jedná o náročnější túru, jedná se o jeden z nejoblíbenějších organizovaných výletů na tomto ostrově. Skvělým výchozím bodem jsou například letoviska Paleochora nebo Plakias.

Tip! V řeckých ostrovních horách vás v sezóně jen málokdy zastihne špatné počasí, nepodceňujte ale kvalitní vybavení, dostatek tekutin a přiměřenou ochranu proti slunci. Teplota v rozpálených údolích může snadno přesáhnout 30 °C.

Amatérské potápění

Ať už jste amatéři nebo pokročilí, to nejkrásnější z řeckého podmořského světa najdete kolem ostrova Zakynthos. Od bílých útesů, které jsou lemovány zatopenými jeskyněmi a bohatou faunou i florou,po chráněné pláže, kde můžete zcela běžně narazit na mořské želvy, které sem připlouvají klást vejce. Příjemnou aktivitou je také hledání a sběr opuštěných lastur a mušlí, které můžete hledat pod vodou ale i na pláži. Nalezené poklady si můžete bez problému odvézt domů jako malou vzpomínku na dovolenou.

Tip! Seznamte se s nejpopulárnější želvou Řecka Karetou obecnou! Jedná se o ohrožený druh, a proto pokud na ni narazíte, chovejte se k ní s respektem!

Cykloturistika

Cyklistika je v Řecku velmi oblíbená, proto i v menších letoviscích většinou najdete půjčovnu kol. Cena za půjčení kola se pohybuje kolem 6 euro za den. Na řadě ostrovů vás také čekají větší či menší kopce díky hornatému povrchu většiny z nich. Skvělým ostrovem pro cyklo výlety může být třeba malý ostrov Skopelos, který je jedním z nejzelenějších ostrovů Řecka, což vytváří pro výlety příjemné klima. Zároveň se jedná o skutečně malý ostrov, nemá ani vlastní letiště, takže za týden dovolené ho na kole procestujete skutečně celý.

Tip! Na ostrově Skopelos se mimo jiné natáčel muzikál Mamma Mia! Jedním z výletů by tak mohl být okruh po místech, kde filmování probíhalo. Celé pobřeží ostrova je také poseté drobnými plážemi. Je jen na vás, kterou prohlásíte za tu svojí.

Komerční prezentace

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.