Hollywoodští dermatologové radí, jak na bezchybnou pleť

Jistě, Gwyneth Paltrow či Eva Mendes si mohou dovolit nejlepší kosmetickou péči na světě. To ale neznamená, že alespoň něco nemůžete pro svou pleť dělat stejně jako ony.

Nepošleme vás k plastickému chirurgovi ani na týdenní pobyt do luxusních lázní. Vybrali jsme pro vás rady a tipy hollywoodských expertů na krásu, které se dají jednoduše dodržovat v každodenním životě a zároveň vás nezruinují.

1. Investujte do čisticího kartáčku na pleť

Zatímco Češky kartáče na pleť ještě neobjevily, Američanky a Britky je milovaly už roky. Odstraňují nejen make-up, ale i odumřelé kožní buňky. Pokožka je pak čistší a zářivější. Mezi celebritami patří k nejoblíbenějším kartáčům jednoznačně FOREO Luna™ Mini 2. „Používám ho každé ráno a jsem vždycky nadšená z toho, jak dobře pak moje pleť vypadá,” řekla v jednom rozhovoru Gwyneth Paltrow. Koupíte ho na e-shopech asi za 3500 Kč.

2. Pečujte o pleť od krku

Ať už jde o odličování, nanášení krému (včetně toho protislunečního), či masku, nikdy nevynechávejte krk. Jeho pokožka nemilosrdně prozradí váš skutečný věk a někdy dokonce léta přidává. Dr. Howard Murad, mezi jehož klientky patří třeba Kristin Davis, ho doporučuje pravidelně masírovat suchou lufovou žínkou. Odstraní se tím staré kožní buňky a rozproudí krev, čímž se z pokožky odvede více toxinů.

3. Vsaďte na retinol a AHA kyseliny

„Kosmetika s těmito přísadami udělá z obyčejné pleti pleť úžasnou,” tvrdí Olga Lorencin-Northrup, ke které pravidelně dochází např. Eva Mendes. Retinol podporuje tvorbu kolagenu v pokožce a udržuje ji tak pevnou a bez vrásek. Může ale podráždit, začněte s ním proto velmi opatrně. AHA kyseliny zase zbaví pleť starých kožních buněk a krásně ji rozjasní. Levné a dobré AHA kyseliny a retinoly značky Ordinary seženete na Deciem.com.

4. Dbejte na přísun vitamínu C

Změny v pleti, které způsobuje stres, slunce a smog, částečně napravuje vitamín C. Pokud nejíte dostatečné množství ovoce a zeleniny, doplňujte ho tabletkami z lékárny. A dávejte si ho i na pleť. Například značka Ordinary má několik sér s vitamínem C.

5. Pijte smoothie

Slavná výživová poradkyně a autorka knížky The Beauty Detox Solution Kimberly Snyder doporučuje svým klientům co nejčastěji pít tzv. glowing green smoothie. Co dokáže? Čistí a rozjasňuje pleť, pomáhá v boji proti vráskám a dodává tělu energii.

Recept

Rozmixujte 1,5 sklenice vody s hlávkou římského salátu, 3 stonky řapíkatého celere, menším svazkem špenátu, 1 jablkem, 1 hruškou, 1 banánem, šťávou z půlky citrónu a 1/3 svazku petržele.

Kondice

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.