Nejzdravější dovolená? Zjistěte, kde moře léčí a pomáhá!

Nejzdravější dovolená? Zjistěte, kde moře léčí a pomáhá!

Pobyt u moře je sám o sobě úžasnou očistou pro tělo i pro duši. Odpočinete si od práce i od stresu všedních dní, vyspíte se a zklidníte svůj životní styl. Kromě těchto relaxačních účinků má ale také dovolená u moře úžasné účinky na vaše zdraví.

Moře proto vyhledávají ti, kteří dlouhodobě bojují s nemocemi kůže nebo dýchacího ústrojí. Na slunné pláže ale nemusíte vyrazit jen v případě, že se potýkáte s problémy, pobyt u moře pomáhá těmto nemocem také předcházet a udržovat lidské tělo ve fit kondici. Abyste si letos v létě vybrali tu správnou dovolenou, doporučuji si pročíst výhody jednotlivých evropských moří.

Křišťálově čisté moře na řeckém ostrově Rhodos. Zdroj: Archiv Viamare

Křišťálově čisté moře na řeckém ostrově Rhodos. Zdroj: Archiv Viamare

Egejské moře

V Egejském moři je rozeseta stovka nádherných malebných ostrovů. Najdete zde známé větší ostrovy, jako je Rhodos nebo Kréta, ale také spoustu menších ostrůvků, kde si budete připadat jako v ráji. Moře je zde křišťálově čisté a lemují ho písčité i oblázkové pláže.Najdete zde spoustu pláží, které mají pozvolný vstup do moře a jsou proto vhodné pro dospělé i pro děti.

Egejské moře je díky svému složení vhodné především pro léčbu alergií, onemocnění dýchacích cest, atopických ekzémů, astma, zánětů nosních dutin, a dokonce poruch imunity. Na turecké straně Egejského moře se navíc nachází spousta termálních pramenů, které léčí revma a všemožné choroby dýchacího ústrojí.

BONUS: Pro svůj pobyt si můžete vybrat mezi širokou nabídkou ostrovů a ostrůvků – pokud vás láká sopečný povrch s nádhernými výhledy, vyrazte na Santorini. Pokud chcete vyrazit za spoustou zeleně a archeologickými památkami, ideálním místem bude Kos. A naším posledním tipem je ostrov Skopelos, které je vyhlášený svou nádhernou přírodou a nespočtem divokých pláží.

TIP: Podívejte se na aktuální nabídku dovolené last minute v Řecku a vyberte si dovolenou, která vás nadchne.

Křišťálově čisté moře na řeckém ostrově Samos. Zdroj: Archiv Viamare

Křišťálově čisté moře na řeckém ostrově Samos. Zdroj: Archiv Viamare

Černé moře

Černé moře navštěvujeme nejčastěji z bulharského pobřeží, které je vyhlášené svými dlouhatánskými písečnými plážemi, vstřícností vůči rodinám s dětmi a příjemnými cenami.

Černé moře má navíc vysoký obsah minerálů, díky čemuž je cílem všech, kdo hledají místo s léčivými účinky. Je zde možné léčit nejen všemožné kožní choroby, ale také kloubní a gynekologická onemocnění. Podél pobřeží navíc můžete navštívit několik lázní, jako je například sirný pramen nedaleko Varny nebo bahenní lázně Tuzlata.

BONUS: Z nádherného bulharského pobřeží můžete snadno vyrazit také za objevováním starobylých tradičních míst, jako jsou různé kostely a kláštery, zříceniny hradů i další pamětihodnosti. Pokud patříte mezi milovníky přírody, můžete vyrazit do národního parku Strandja, nebo se procházet po nekonečných údolích a horských stráních poblíž pobřeží.

TIP: Vyberte si z kouzelných destinací na jihu Bulharska. Doporučujeme dovolenou v okolí Burgasu, kde najdete nejkrásnější pláže, příjemné ubytování a čisté moře.

V bulharském Lozenci najdete krásné moře i dlouhé písečné pláže. Zdroj: Archiv VTT

V bulharském Lozenci najdete krásné moře i dlouhé písečné pláže. Zdroj: Archiv VTT

Jaderské moře

Pobřeží Jadranu, které můžete navštívit v Chorvatsku, v Černé hoře nebo v Itálii, je pro Čechy často nejdostupnější dovolenou. Jaderské moře je nejen blízkou a oblíbenou destinací, ale také zdravým a léčivým místem.

Toto moře je totiž velmi slané – jeden litr vody obsahuje až40 g soli. Díky tomu je Jadran vhodný jako léčba i preventivní prostředek proti kožním chorobám (lupénka, ekzém, astma, alergie) i proti chorobám dýchacího ústrojí.

BONUS: Chorvatsko i Černá hora jsou skvěle připravené pro turisty a zažijete zde opravdu bezproblémovou dovolenou. Pokud zvolíte méně známé destinace, bude na vás čekat také klid a nádherná příroda.

TIP: Naplánujte si dokonalou dovolenou na s českou jedničkou na Jadranu a vaše dovolená v Chorvatsku bude krásnější než kdy dříve!

Jaderské moře má nejen krásné pobřeží, ale také spoustu menších i větších ostrůvků. Zdroj: Archiv CK Vítkovice Tours

Jaderské moře má nejen krásné pobřeží, ale také spoustu menších i větších ostrůvků. Zdroj: Archiv CK Vítkovice Tours

Komerční prezentace

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.