Dopřejte vašim nohám chůzi naboso v jakémkoliv terénu

Dopřejte vašim nohám chůzi naboso v jakémkoliv terénu

Chůze naboso představuje pro naše nohy návrat k přirozenosti a poskytnutí komfortu v podobě pohodlí. Tak smýšlí mnohý fyzioterapeut. Naopak jiné kapacity z oblasti medicíny oponují tvrzením, že ne pro všechny je chůze bosky vhodná.

Především pro lidi trpící diabetem, u kterých je zvýšená pravděpodobnost výskytu neuropatie dolních končetin, případně pro osoby s ortopedickými či neurologickými vadami. Každopádně člověk zdravý, mladý, nebo pokročilejšího věku, si může pohyb naboso užít s veškerými klady, které s sebou přináší.

Proč bosá chůze?

Důvodů proč nejen doma chodit bez bot je více. Kontakt chodidla s povrchem terénu poskytuje noze určitou formu masáže, jelikož cítí každou nerovnost. Cítí změny teploty povrchu země. Chůze naboso dokáže pozitivně ovlivnit samotný styl chůze, což se často odráží na zmírnění, nebo na úplném odstranění bolestí zad. Klenba nohy, která se mění vlivem vývoje a zátěže, jíž ji vystavujeme, bude pravděpodobně méně postižena, pokud budeme chodit častěji bosi. Stejně tak naše prsty mající dostatek prostoru, pokud nejsou stále utlačovány v botách, se nám odvděčí absencí kuřích ok, případně vzhledových abnormalit, jež mohou představovat i poměrně bolestivý zdravotní problém. Je tedy vhodné učit už velmi malé děti pohybovat se bosky. Jejich nožka se růstem mění, formuje a co nejmenší zátěž v podobě nekvalitních bot slouží ku prospěchu.

Možná rizika chůze naboso

Samozřejmě i tak přirozená věc jakou chůze naboso je, může znamenat určitá rizika. Kromě osob se zdravotním omezením, u nichž je naopak zpevněná klenba a kotník optimálním obutím více než žádoucí, existují i zápory v podobě možných úrazů plynoucích z kontaktu bosého chodila s terénem. Řeč je především o ostrých předmětech, bodavém hmyzu, příliš vysoké teplotě povrchu země a dalších nepříjemnostech. Vždy je třeba zvážit, zda je chůze naboso bezpečná. Anebo, a to je mnohem lepší varianta, pořídit si barefoot boty.

Chůze jako naboso s barefoot botami

Chcete-li podpořit zdraví vašich chodidel, ale zároveň se tak trochu bojíte chodit venku jen tak bez bot, pak obuv barefoot, neboli bosé boty, jsou pro vás tou pravou volbou. Bosoboty jsou speciální zdravé boty, které simulují chůzi naboso. Jak? Důmyslně. Vyrábí se s jen několik milimetrů silnou podrážkou, díky které cítíte povrch terénu, jako byste byli bosí. Ale žádný strach. Ačkoliv je spodní část boty velmi tenká, poskytuje vaší noze bezpečí před ostrými či jinak nebezpečnými předměty. Vivobarefoot představuje širokou nabídku inovativních bot jak pro dospělé, tak pro děti. S bosobotami můžete směle běhat, skákat na trampolíně i odpalovat míčky na golfovém hřišti.

Různé materiály pro různá chodidla

VIVOBAREFOOT ví, že co člověk, to jiné nohy. Proto umožňuje zákazníkům nákup bot různých materiálů. Jednu vlastnost mají však všechny materiály totožnou. Tou je výroba z recyklovaných, případně recyklovatelných zdrojů. Představte si, že nosíte na nohou botky z PET lahví či z mořských řas. To je prostě báječné.

 

Komerční prezentace

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.