Není nic jednoduššího než tento korpus!

Není nic jednoduššího než tento korpus!

Staňte se hvězdou narozeninové oslavy díky našemu receptu na dortový korpus. Tento recept přesně vystihuje rčení, které praví, že v jednoduchosti je krása.

Co budete potřebovat:

vajíčka

cukr

olej

polohrubou mouku

Postup:

Opravdu vám budou stačit jen tyto čtyři ingredience! Množství se odvíjí od velikosti dortu respektive formy. A naprosto jednoduše se vše odvíjí od poměru ingrediencí, kdy na jedno vajíčko připadá 40g polohrubé mouky, 40g krupicového cukru a jedna lžíce oleje. Na klasickou kulatou dortovou formu o průměru kolem 25cm vám vystačí asi toto množství: 4 vajíčka a tím pádem 160g cukru, 160g mouky a 4 lžíce oleje.

Celé kouzlo tkví v tom, že si nejdříve vyšleháte z bílků sníh, do kterého, hned jak se začne tvořit, pomalu přisypete všechen cukr. Pak opatrně vmícháte žloutky, olej a nakonec i mouku. Těsto pečte při 180 stupních 20 minut a snažte se troubu celou dobu neotevírat. Ideální je po dvaceti minutách vyzkoušet špejlí, zda-li se těsto nelepí a případně ještě chvíli péct.

Korpus můžete obarvit kakaem a to tak, že odeberete mouku podle množství použitého kakaa, což znamená: chcete například obarvit dvěma lžícemi holandského kakaa, tudíž odsypete dvě lžíce mouky.

Lucie Fumfálková

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.