Na očistu těla s rozumem, do léta to ještě stihnete!

Na očistu těla s rozumem, do léta to ještě stihnete!

Detoxikace organismu je velmi prospěšná a důležitá pro správné fungování těla i všech orgánů v něm.A jestli jste nestihli detox těsně po zimě, nevadí. Máme pár tipů jak to dohnat ještě do prázdnin.

Jak nám prozradil MVDr. Jiří Pantůček, uznávaný odborník na byliny a majitel společnosti Topvet, správná detoxikační kúra se sestává ze zvýšeného příjmu vlákniny, probiotik a přírodních detoxikačních prostředků. Věnovat pozornost bychom jí ale měli v průběhu celého roku.

Čím se při jarní očistě těla řídit a jak vše dělat správně? Zkuste naše osvědčené desatero.

  1. Zapomeňte na ukrutné diety a hladovění

Hladovění žádnému organismu nepřinese nic dobrého, ani zdravého. „Myslíte si, že hubnete, ale naopak. Jak se tělu nedostává dostatek živin a energie, ukládá si to vše do tukových zásob a tělesná váha pak stoupá. Jíst se má i při očistě těla pravidelně a zdravě,“ říká Jiří Pantůček.

  1. Dodržujte pitný režim

Dostatek tekutin, nejlépe čisté vody, pomáhá tělu při odplavování škodlivin. Zapomeňte ale na sladké limonády.

  1. Omezte přísun alkoholu

Sklenka kvalitního vína neuškodí. Větší přísun alkoholu ale již není pro tělo příliš zdravý. Alkohol v těle přetěžuje především játra a škodí celkově organismu.

  1. Zkuste se vyhnout i kávě

Káva může být pro někoho denní drogou, ale při očistě těla není vhodná. Zatěžuje žaludek i játra, dehydruje tělo. Pokud kávu, tak v malém množství kávu zelenou.

  1. Zvyštepřísun probiotik a vlákniny

Vláknina je při detoxikaci nepostradatelným doplňkem. Lze ji naordinovat v ovoci a zelenině, nebo jednoduše koupit v tabletách. Zapomínat bychom neměli ani na probiotika, která nám svými živými mikroorganismy působí ve střevní flóře a zvyšují přirozenou imunitu organismu.

  1. Zařaďte do jídelníčku antioxidanty

Stárněte pomaleji a dodávejte svému tělu antioxidanty. Nejvíce jich je například v borůvkách, špenátu, zeleném čaji anebo v bylinkách jako je rozmarýn, tymián, šalvěj nebo máta. Velmi silným antioxidantem je stříbrný bodlák, odborně nazývaný Ostropestřec mariánský. Tento antioxidant najdete ve stéviovém sirupu značky TOPVET. „Skvělé jsou také tobolky z bylinné směsi, pod jasným názvem Detox a játra. Obsahují speciální směs bylin s velmi silným antioxidačním účinkem,“ říká Jiří Pantůček.

  1. Vyrazte do přírody

Zapomínat bychom neměli ani na pravidelné procházky na čerstvém vzduchu. Obzvláště nyní, kdy naše těla potřebují jarní sluníčko po dlouhých zimních dnech. Psychická pohoda je pro proces detoxikace velmi důležitá. Nepodceňujte ji. 

  1. Hýbejte se

Pohyb, pohyb a zase pohyb. Zdravě se pravidelně hýbat je součástí nejen očišťovacího procesu, ale měl by být součástí života každého z nás. Při správném pohybu spalujeme tuky, posilujeme svaly a snižujeme tak riziko spousty nemocí.

  1. Neponocujte

Zdravý a pravidelný spánek by měl být samozřejmostí. Při spánku naše těla regenerují a získávají tak novou sílu pro naše žití. Je vědecky dokázáno, že spánek snižuje stres a zlepšuje paměť. 

  1. Nezapomeňte na byliny

Bylinky, léčivé rostliny díky širokému využití, by měly mít místo v našich životech.

Mají výborný vliv na naše zdraví, krásu i psychickou pohodu. I nejstarší zdokumentovaná nauka o životě, Ájurvéda, účinnost bylinek vyzdvihuje na přední pozici v zásadách zdravého způsobu života. 

Při troše pevné vůle jarní očistu těla s tímto desaterem zvládnete.

Kondice

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.