Jaro si žádá detoxikaci: Jděte na ni chytře!

Jaro si žádá detoxikaci: Jděte na ni chytře!

Jarní paprsky už pomalu zaplavují celé Česko, a kam ještě nezavítaly, jistě to brzy napraví. Probouzí se příroda, zvířata a my lidé vlastně také. Konkrétně energie jater a žlučníku, která je právě v tomto období nejsilnější…

Cítíte se unavená, často vás bolí hlava a zažívání stávkuje? Dost možná svůj momentální stav připisujete změně času ze zimního na letní. Kořeny vašich problémů však mohou být daleko rozsáhlejší a hlubší, než si myslíte. Na vině bývá velice často toxická zátěž organismu a také jeho nerovnováha. V kombinaci s dravou energií jara, která proudí vším živím, tudíž i námi, může být zaděláno na pořádnou škálu potíží.

K nejčastějším signálům, že tělo potřebuje detoxikaci, patří:

 • nadměrná a nevysvětlitelná únava,
 • schvácenost, potíže se spánkem,
 • roztržitost, náladovost, psychická labilita, narůstající agresivita a hněv,
 • trávicí potíže (nejvíce problémy s játry a žlučníkem),
 • bolesti hlavy, zhoršení vyrážek a ekzémů,
 • zhoršení zraku či jiné problémy s očima.

Buďte připravená!

Štěstí přeje připraveným – a v případě detoxikace to platí absolutně. Pokud jste se rozhodla očistit svůj organismus od škodlivých látek, jimiž se každý den nevědomky obklopujeme, jaro vám nahrává do karet! Můžete tak začít opravdu z gruntu. Detoxikace totiž není záležitost krátkodobá a jednorázová – tu mohou představovat nejrůznější diety a speciální kúry, které jsou prospěšné, měly by však vždy hrát „doplňkovou“ roli.

Chcete-li opravdu udělat svým potížím zadost a vrátit organismus do harmonie, vyzkoušejte některou z detoxikačních metod: například ryze českou metodu C.I.C., která si za více než 15 let své existence rychle našla své příznivce napříč Českou republikou, ale také daleko za jejími hranicemi. Tato metoda je úzce spjata s informační medicínou, ale také s legendární tradiční čínskou medicínou. S některými jejími principy ráda pracuje.

 • Že tělo potřebuje detoxikaci, poznáte už podle toho, že se necítíte být ve své kůži. Zhoršit se také může vaše psychika – rozbouřené emoce navíc v organismu vyvolávají další blokády a oslabují ho.
 • I.C. metoda zastává názor, že každý zdravotní problém má alespoň jeden ze svých kořenů v emocích. Dále se na něm podílí celá řada toxinů – například z přechozených infekcí, viróz, bakteriálních ložisek, těžkých kovů a chemikálií (nejčastěji z ovzduší, ale také z potravy nebo nadměrného užívání léků) a dalších škodlivých látek.
 • Detoxikace vyžaduje čas, tak si ho dopřejte. Neočekávejte, že problém, který uvnitř organismu „zrál“ několik měsíců, ba dokonce let, zmizí jako mávnutím kouzelného proutku. Hlavním cílem C.I.C. metody je mobilizovat imunitní systém, navrátit mu přirozenou cestou jeho ztracené síly, aby on sám mohl začít s toxiny bojovat.

Barefoot on the water

Už „to“ začalo?

Detoxikace je zkrátka věda. Úžasná, fascinující a neustále se vyvíjející. Možná se ptáte: „Jak poznám, že se něco děje? Že metoda zabírá?“ Odpověď je jednoduchá: naslouchejte svému tělu. Každý z nás je originál, a proto i jeho organismus a imunitní systém budou reagovat jinak. Zatímco u někoho probíhá detoxikace tak pozvolna, že si změn jen sotva všimne, jinému tělo začne pracovat na plné obrátky a s dotyčným to lidově řečeno „pěkně cloumá“. Ať už patříte do kterékoliv kategorie – nepanikařte. Detoxikační projevy jsou zcela přirozené, ba dokonce žádoucí. Tělo oznamuje, že se konečně začíná něco dít…

K nejčastějším detoxikačním projevům patří:

 • rýma a kašel, zvýšená teplota (krátkodobě může být přítomna i horečka),
 • schvácenost, bolesti kloubů a svalů (podobně jako při chřipce),
 • bolesti hlavy, rozladěnost, bouřlivé sny,
 • potíže s trávením, průjem,
 • vyrážka nebo ekzém.

Nejčastěji vás může zaskočit nadměrné zahlenění. Nebojte se ho: je dáno zvýšenou funkcí lymfatického systému, který možná doteď spal. Právě on má za úkol odvádět z těla toxiny, funguje jako dokonalá „čistička“. Lymfatický systém pak do detoxikace zapojí také dutiny, které rády reagují nadprodukcí hlenu. V něm se toxiny snadněji zachytávají a spolu s rýmou odcházejí z těla ven. Je to však jen jeden z mnoha „nouzových východů“.

Čím podpořit detoxikaci?

Zahájíte-li očistu organismu pomocí C.I.C. metody, s největší pravděpodobností se ocitnete v poradně některého z jejích terapeutů. Ten na základě speciálního bezbolestného měření přístrojem Salvia zjistí přesné toxické zátěže, jejich umístění, druh a působení a posvítí si také na vaši psychickou kondici. Následně vám sestaví detoxikační kúru přímo na míru vašim potížím. Očistu můžete ještě umocnit, pozvete-li si na pomoc přírodu.

 • Jaro je ideálním obdobím k tomu zařadit do svého jídelníčku bylinky a vše, co je zelené: hrášek, chřest, kapustu,… Z bylinek je vhodná kopřiva, pampeliška, ale také petržel, libeček, řeřicha nebo oblíbený ostropestřec mariánský.
 • Pokrmy připravujte nejlépe v páře, vařením nebo dušením, aby si zachovaly co nejvíce vitaminů a byly lehce stravitelné. Naopak tabu by pro období jara měla být konzumace syrové zeleniny, která může být příliš „těžká“.
 • Chcete-li rozproudit lymfu, co nejvíce choďte. Procházky navíc prospívají kardiovaskulárnímu systému. Vhodné je také plavání a samozřejmě relaxace.

Má-li mít detoxikace smysl, obrňte se trpělivostí. Věnujte péči svému tělu a naučte se poslouchat signály, které k vám vysílá.  

Více o detoxikaci naleznete v jednoduše a efektivně zpracované brožuře, věnované C.I.C. metodě. Seznámí vás se základy detoxikace i výčtem nejčastějších detoxikačních projevů.

Komerční prezentace

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.

 

Pay attention to the method of 300-208 exam book learning. More importantly, 300-208 exam book 210-260 exam pdf it requires perseverance. If 210-260 exam pdf you have relevant working experience, 300-208 exam book it may be easier 210-260 exam pdf to learn.Examinations are the test of your studies and the 210-260 exam pdf most important. You need to adjust 210-260 exam pdf 300-208 exam book yourself. Be confident 300-208 exam book 300-208 exam book in the 200-105 exam questions 300-208 exam book exam 200-105 exam questions and never 210-260 exam pdf give up until 300-208 exam book the last question. Dont be nervous 200-105 exam questions about something you are not familiar with 200-105 exam questions or havent even touched.Because you do it want to get a full 300-208 exam book mark, the important thing is to do well on 200-105 exam questions every topic you know. If you make a 210-260 exam pdf mistake on the topic you 200-105 exam questions know because of the general idea and the mistake you do it know, the 300-208 exam book result 200-105 exam questions will be predictable.About the test simulation question, after fully 210-260 exam pdf mastering the basic knowledge of 200-105 exam questions the certification 210-260 exam pdf exam, the simulation question can only 200-105 exam questions help review 210-260 exam pdf each knowledge point in 210-260 exam pdf a 300-208 exam book random way. Later on, the whole 210-260 exam pdf review process, 210-260 exam pdf mainly three 200-105 exam questions things. Sybex CCNA 2.0 640-507 Study Guide is definitely a good thing to read carefully, especially 210-260 exam pdf to understand 300-208 exam book the basic concepts. Hands 300-208 exam book on Labs 200-105 exam questions at 210-260 exam pdf 210-260 exam pdf the end of each chapter must be hands-on and familiar with the results. CCNA requires a deeper understanding and understanding 200-105 exam questions of Cisco is private Operating System, IOS(Internetworking Operating System). A Router Simulator is essential. There 200-105 exam questions are many good Router Simulator, such as CCNA 200-105 exam questions virtual laboratory 300-208 exam book published 300-208 exam book by Sybex authorized electronic industry press, which is very good. It can be virtual in a simulated environment (two 2,600 route oilers and one 1,900 switch) to gain practical experience in configuring routers and switches. 200-105 exam questions I finished three sets of CCNA questions before the test in Boston. There were more than 600 300-208 exam book CCNA questions, mostly 200-105 exam questions concept questions.The most important thing is to memorize the CCNA Study Guide published by Sybex seven times and repeat the questions three times.