10 tipů a triků na vynikající výsledky v kuchyni

10 tipů a triků na vynikající výsledky v kuchyni

Čekáte hosty a na povedeném jídle vám záleží ještě víc než obvykle? Koukněte se na naše tipy a nechce se inspirovat a uklidnit, protože vy to určitě zvládnete.

KVALITNÍ INGREDIENCE
Vařit z kvalitních surovin je základ a vůbec to nemusí znamenat, že jsou to jen drahé věci. Jen zkuste při výběru zapojit své smysly – čichejte k ovoci a zelenině, hmatem (s igelitovou rukavicí) vyzkoušejte čerstvost pečiva, zrakem kontrolujte kvalitu masa, ptejte se, využívejte lokální zdroje a možnost ochutnávky před nákupem. Dobré ingredience jsou duší jídla.

NÁKUPY BEZ STRESU
Nevystavujte se zbytečnému stresu a nenechávejte nákupy na poslední chvíli, zvlášť když čekáte hosty. Kromě pečiva můžete vše pořídit s předstihem a vyhnout se tak situaci, kdy nebudete moci potřebnou ingredienci sehnat.

Zdroj: MORA

Zdroj: MORA

JEDNODUCHOST
Není potřeba oslnit komplikovaným jídlem, hledejte si naopak jednodušší jídla a nechejte si tak prostor na finální dochucení a tvorbu atmosféry. Vaření nemusí být náročné, aby bylo jídlo vynikající.

>TIP: Vybírejte si jednoduché recepty, které už před vámi někdo vařil, a recept sestavil na základě své zkušenosti. Dobrým příkladem jsou domácí bramborové noky od paní Elly, ke kterým úplně stačí jen šalvějové máslo

ČAS A POHODA
Naplánujte si na přípravu dostatek času, abyste si mohli svou práci užít v klidu. Spolu s jednoduchostí receptů bude vaření už jen zábava. A pokud jste organizátor tělem i duší, pročtěte si recepty předem a naplánujte si postup, abyste se vyhnuli nepříjemným překvapením.

KOMPROMISY
Vzdejte se ambice mít všechno na 150 % a dovolte si ústupky. Když máte omezený čas, klidně sáhněte po rajčatovém pyré z konzervy, osvědčené smažené cibulce do základu nebo kupovaném dresingu na salát.

POZITIVNÍ PŘÍSTUP
Vaše energie se na jídle projeví a negativní energie do kuchyně prostě nepatří. Proto na sebe buďte milý a vařte s myšlenkou „jde mi to výborně, výsledek bude vynikající“.

JÍDLO JAKO CELEK
Při sestavování menu myslete na každé jídlo i na výslednou kompozici jako na celek a opět zapojte všechny smysly. Hledejte protiklady, které se budou dobře doplňovat: teplé a studené, křupavé a měkké, kořeněné a jemné, kyselé a sladké, neutrální a barevné.

Zdroj: gorenje

Zdroj: gorenje

OSTRÉ NOŽE
Dobrý a ostrý nůž je základ, nejdůležitější nástroj ve vašich rukách. Rozhodně by tady měla vítězit kvalita nad kvantitou – je lepší jeden dobrý, ostrý nůž než tucet tupých. Mezi krájením jednotlivých ingrediencí nezapomeňte nůž umýt jarem a horkou vodou, ať se vyhnete chuťovým faux pas (třeba dort s příchutí česneku).

NÁPOMOCNÉ SPOTŘEBIČE
Výběr velkých kuchyňských spotřebičů už máte asi za sebou, ale i ty malé nám mohou mnohé usnadnit a udělat práci za nás: kuchyňské roboty, sekáčky, mixéry, grily, multifunkční nebo parní hrnce.

>TIP: Zjistěte, s čím vším vám umí malé domácí spotřebiče gorenje pomoci.

NAČASOVÁNÍ
Začněte s přípravou toho, co potřebuje nejvíce času. Bylinky, zeleninu nebo dresinky si nechte na konec. Zároveň přemýšlejte, jak udržování teploty ovlivní chuť a vzhled jídla. Například pečené kuře je lépe dodělávat ještě po příchodu hostů, než abyste ho vysušili. Nechte raději počkat hosty na jídlo, než aby jídlo čekalo na hosty.

Komerční prezentace

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.