Na běžeckých botách nešetřete

Na běžeckých botách nešetřete

Chcete si vytvarovat stehna, zadek a shodit pár přebytečných kilogramů? Zvolte běh. Nepotřebujete takřka nic zvláštního. Jen: správné boty! Věřte, že tělo vám za ně jednou poděkuje.

Jak je ovšem vybrat? Základem je promyslet si, v jakém terénu vlastně chcete běhat. Máte ve svém okolí spíš les a polní cesty, nebo silnice? Pokud to první, volte hrubší a stabilnější podrážku.

V hypermarketu boty nekupujte

Nechoďte do hypermarketu, sázkou na jistotu je specializovaná prodejna, kde byste měli narazit na prodavače, který vám dobře poradí. Předtím si přečtěte pár internetových recenzí, na e-shopy ale zapomeňte – boty si musíte předem vyzkoušet.

Patnáct set je málo, tři a půl tisíce příliš

Vybírání běžeckých bot nechte na pozdní odpoledne, kdy už má noha něco za sebou a je trochu nateklá. Stejně tak se vám totiž trochu “zvětší” právě při běhu. Jinak by vás obuv zbytečně tlačila. Na boty, které stojí kolem patnácti stovek, se ani nedívejte. Ideálně si připravte 2500 Kč, připlácet další tisícovku je ale také zbytečné. Zapomenout byste neměli ani na kvalitní ponožky, ideální je kombinace bavlny s umělým materiálem.

Běh se nehodí pro každého

Pro lidi, kteří mají velkou nadváhu, není běhání vhodné. Čím větší hmotnost s sebou „vláčíte”, tím víc vaše klouby při běhu trpí. V počátečních fázích hubnutí si proto zvolte jinou pohybovou aktivitu.

Andrea Bednářová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.