5 důvodů, proč milovat lyžování

5 důvodů, proč milovat lyžování

Komerční sdělění - Taky se jen při drobné zmínce o lyžování, horách nebo sněhu okamžitě vidíte na svahu či na lyžařské běžecké trati? Lyže jsou pro vás v podstatě prodloužením končetin? Anebo přemýšlíte, že s lyžováním začnete a zjišťujete informace? V obou případech je pro vás tento článek jako ušitý na míru, pěkně totiž shrnuje hlavní výhody lyžování.

První zmínky o počátcích lyžování můžeme najít už na jeskynních kresbách starých asi čtyři tisíce let. „Moderní“ lyžování známe od 19. století, kdy Nor Sondre Norheim vynalezl vázání. Od té doby lyžování milujeme a zdokonalujeme jak vlastní schopnosti, tak i lyžařskou výbavu. Ale co na tom lyžování vlastně vidíme?

Hory, hory, hory

Hory zkrátka mají něco do sebe. Mají na nás pozitivní vliv. Je to tím vzduchem, nevyzpytatelným počasím, atmosférou, zimou a kdo ví, čím ještě. Na horách každý přepne do jiného režimu, zapomene na každodenní strasti a povinnosti a užívá si každou chvilku. Ať už sjezdovým nebo běžeckým lyžováním. Dokonce i procházky po horách mají blahodárný účinek.

Skvělá kondiční příprava

Málokterá činnost vás tak dokonale vyřídí (ve správném slova smyslu) jako takový výlet na běžkách. Kdo to zná, ten jen šťastně pokyvuje hlavou. Velkou výhodou je, že tempo si určujete sami, takže běžky jsou vhodné pro všechny věkové skupiny, pro amatéry i vrcholové sportovce. Běžecké lyžování tak může být jak skvělým kardio cvičením, tak výbornou přípravou na letní sezónu třeba pro atlety. Se správnou výbavou rozhodně nebudete úpět jako na školním výletě. S výběrem pořádných běžek si nechte poradit od profesionálů. V dnes již legendární prodejně Harfasport vám nejen poradí, ale také tu najdete největší výběr běžek a bot od předních značek.

Adrenalin i klidná jízda

Stejně jako běžecké lyžování, tak i sjezdové lyžování poskytuje každému lyžaři možnost výběru vlastního tempa, stylu a sjezdovky. Milovníci adrenalinu a rychlé jízdy zvolí náročnější terén, lyžaři, kteří si chtějí užít klidnou jízdu a okolní přírodu, využijí jednodušší sjezdovky. A právě tohle, ta volnost, nás na lyžování tak baví. I zde platí, že se správnou výbavou jde všechno lépe. Zásada číslo jedna – lyžařské boty vám musí být pohodlné a nesmí tlačit. Víte, že existují dokonce lyžáky na míru? V ČR exkluzivně v Harfasportu.

Nová místa, noví lidé

Řekli byste, že hory jsou jen kopce a sníh a není mezi nimi rozdíl? Opak je pravdou! Každá sjezdovka je jiná, každá běžecká trasa nabízí jiná úskalí a překvapení a vlastně ani ten sníh není všude stejný. A už vůbec nejsou stejní lidé. Zvláště, když budete navštěvovat různá zahraniční lyžařská střediska, tak poznáte mnoho rozdílných kultur a příběhů, které jsou s horami neoddělitelně spojené.

Je to zkrátka zábava

Hory jsou ideálním místem, kam jet s přáteli i rodinou. Pokud jste příznivci sjezdových lyží, tak si užijete spoustu zábavy nejen samotným lyžováním, ale i na vleku nebo ve frontě na svařák. Výlet na běžkách se může proměnit v nezapomenutelný zážitek, když na trati narazíte na místo s jedinečným výhledem. A takových chvil zažijte nepočítaně.

A jaké další důvody, proč milovat sjezdové či běžecké lyže, vás napadají?

Kondice

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.