Umíchejte si vlastní domácí masku na vlasy!

Umíchejte si vlastní domácí masku na vlasy!

Naše vlasy během zimních měsíců velmi trpí. Nošení pokrývek hlavy, kolísání teplot a mechanické tření dokáže vlasová vlákna dokáže pěkně poškodit. Proto je důležité víc dbát na přísun výživy, která je posílí, obnoví, a zajistí, aby byly zase hladké a lesklé. Možná vás překvapí, že si celou ozdravnou kůru můžete vyrobit sama z přísad, které najdete běžně v lednici a spíži, díky čemuž což vás bude stát zlomek ceny, kterou byste jinak zaplatila za profesionálního výrobek ze salonu!

Jak se mohly ženy před sto lety obejít bez kondicionérů, výživných šampónů a barev na vlasy? Sice neměly k dispozici takový arzenál kosmetických vychytávek jako my dnes, ale jejich vlasy nevypadaly o nic hůř. Husté, lesklé a dlouhé hřívy můžeme obdivovat na dobových fotografiích či filmech pro pamětníky. Tajemství našich babiček a prababiček tví v domácích preparátech, jejichž recepty se předávaly z generace na generaci. Máme pro vás několik opravdu prověřených variant intenzívních vlasových zábalů!

Tipy na domácí vlasové zábaly

Maska z medu a vajec proti lámavosti vlasů

Budete potřebovat jen dvě vejce, dvě polévkové lžíce medu a pár kapek kvalitního olivového oleje. Všechny ingredience důkladně promíchejte a směs naneste na vlhké vlasy, které jste si předtím umyla jako obvykle. Nechte působit půl hodiny a pak masku důkladně opláchněte.

 

Maska z vajec a ricinového oleje proti vypadávání vlasů

Smíchejte v menší mističce jedno vejce, lžíci bílého rumu a lžíci ricinového oleje. Vzniklým roztokem pak důkladně naneste na pokožku hlavy a jemnými krouživými pohyby konečků prstů jej do ní vmasírujte. Masku nechte pořádně vstřebat a působit minimálně půl hodiny. Následně si umyjte vlasy jemným dětským šampónem.

 

Avokádový elixír pro zničené vlasy po trvalé či zesvětlování

Připravte si jeden vaječný bílek do misky a po kapičkách do něj zašlehávejte ruční metlou avokádový olej (seženete ho v prodejnách se zdravou výživou). Vznikne hmota, která se velmi podobá majonéze. Do ní potom rozmačkejte hodně zralé avokádo. Masku naneste po celé délce vlasů a nechte ji působit klidně i celou hodinu.

 

Kopřivový zábal proti lupům a na podpoření objemu vlasů

Připravte si velmi silný odvar z listů kopřivy. Tekutinu sceďte a vylouhované bylinky dejte stranou. Odvarem si po každém mytí oplachujte vlasy, klidně i několikrát po sobě. Zbylé bylinky využijte k výrobě intenzívní masky: Nasekejte je na drobno a přimíchejte je do dvou lžic plnotučného tvarohu. Směs naneste hlavně ke kořínkům vlasů a nechte zaschnout. Poté masku opláchněte odvarem.

Adéla Vedralová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.