Máte problémy s erekcí? Zhubněte!

Máte problémy s erekcí? Zhubněte!

Viagra pomohla miliónům mužů při řešení problémů s erekcí. U zázračné modré pilulky jde ale spíše o rychlou pomoc, méně už o dlouhodobější řešení. Pokud chtějí muži potíže se sexuální dysfunkcí vyřešit stabilněji, měli by zamířit do posilovny a zbavit se přebytečných kil. Alespoň to tvrdí jedna z posledních studií australských lékařů.

Studie, kterou publikoval odborný časopis The Journal of Sexual Medicine, přinesla zajímavá fakta. Byli zkoumáni muži s nadváhou trpící diabetem a prokázalo se, že pokud zhubli od 5 do 10 % své váhy během dvou měsíců, jejich erekce se významně zlepšila, stejně jako se zlepšil jejich sexuální apetit.

Zhubnu a je po problému?

Studie není sice zcela přesvědčivá, protože se průzkumu podrobilo jen 31 mužů, ale určitě ji můžeme považovat za další signál toho, že obezita a problémy s erekcí jdou často ruku v ruce.

Nadváha, především tuk v oblasti břicha, může ovlivňovat sexuální funkce v mnoha ohledech. Zasahuje například do schopnosti těla dodávat krev do penisu nebo může negativně ovlivnit produkci testosteronu.

Podívejte se na své břicho!

Lékaři doufají, že po seznámení se s výše uvedenými výzkumnými výsledky se budou obézní muži pod vidinou zlepšení sexuálního života své nadbytečné váhy opravdu zbavovat. A díky tomu budou nepřímo řešit i své další problémy související s obezitou jako nemoci srdce, diabetes apod.

„S pacienty můžete neustále mluvit o prevenci,“ říká profesor se specializací na urologii Kevin Billups, působící na Univerzitě v Minnesotě. „Ale když začnu mluvit o tom, jak dát do pořádku funkci penisu, můžu se na pozornost pacientů spolehnout,“ dodává.

Když profesora Billupse navštíví pacient trpící poruchou erekce, lékař ho nejprve vyzve, aby se postavil a prohlédl si své břicho. „Pokud si muž nevidí na svůj penis,“ říká lékař, „je tu problém.“

A ačkoli se výzkumy týkající se spojení váhy a sexuálních poruch ještě formují, stále patrnější jsou následující fakta: muži, kteří jsou aktivní, alespoň trochu sportují, jedí zdravěji a shodí pár kilo, zjistí, že jejich sexuální život se zlepšil. Nemluvě samozřejmě o zlepšení jejich celkové kondice.

Jana Holcová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.

  1. mirka | 11. 06. 2012 v 16:48

    Obrázek je vážně vtipný:-), ale tyhle problémy už teda moc ne. Manžel nemá nadváhu, ale problémy s erekcí jo. Nevěřila jsem, jak moc to může chlapa sebrat a jak kolem sebe pak dokáže kopat…:-( Vyřešili jsme to snadno dostupným přípravkem – arginmax forte. Protože o lékaři stejně nechtěl ani slyšet. Jsem ráda, že to opravdu zabírá a pomáhá mu a vlastně i mně:-)