Jezte jako Jennifer Aniston

Jezte jako Jennifer Aniston

Šest zásad zdravého stravování podle Jewels a Jill Elmorových – sester, které naučily jíst Jennifer Aniston a změnily jí tím život.

Slavná herečka se přiznala, že než poznala sesterské kuchařské duo Jewels a Jill Elmorovy, jedla tak jako většina obyčejných smrtelníku v dnešní uspěchané době. Kupovala si polotovary, odbývala se rychlými nezdravými jídly. Jewels a Jill přinesly do jejího jídelníčku velkou změnu. Naučily ji, jak jíst opravdová, doma připravovaná, zdravá jídla bez zbytečných konzervantů a éček. I vy se od nich můžete ledacos naučit. Řiďte se jejich hlavními zásadami zdravého stravování.

1) Začněte v lednici

Kdybyste se stali novými klienty Jewels a Jill, jako první, co by slavné sestry podnikly, by byl úklid vaší lednice. Nemilosrdně by z ní vyhodily vše průmyslově připravené. Včetně dresinku na salát! Kdo nemá čas každý den si vařit, ať myslí dopředu a udělá si zásoby. I pro skladování dobrot mají ovšem sestry jednu zásadu – uchovávejte je v průsvitných dózách, protože máme chuť na to, co vidíme.

2) Nakupujte jinak

Jak vypadají vaše nákupy potravin? Většina z nás to má tak, že si nejdříve najde recept a pak v obchodech shání to, co k němu potřebuje. Sestry Elmorovy radí: dělejte to opačně, protože pouze tak nakoupíte skutečně čerstvé sezónní potraviny. Z nich vařte, jim přizpůsobte výběr receptu.

3) Salát jako předkrm

Jste zvyklí nechávat si salát po hlavním chodu? Chyba! Jewels a Jill Elmorovy učí své klienty dát si salát ještě před jídlem. Jíst zeleninu jako první má jednu velikou výhodu: protože jste hladoví, spořádáte jí opravdu hodně a v žaludku vám pak zbyde málo místa na to ostatní. Rychle se tak zbavíte přebytečných kil.

4) Naučte se jíst ryby

Nejíme ryby, protože je neumíme připravovat. Podle Jewels a Jill to ale zbytečně komplikujeme. Stačí olej, sůl, pepř a citron, víc není potřeba.

5) Snídaně jinak

To, že snídaně je základem a nikdy, opravdu nikdy se nesmí vynechat, není žádnou novinkou. Sestry Elmorovy k tomu přidávají – k snídani nemusíte jen cereálie, jogurt nebo vajíčka. Stejně dobře funguje třeba i polévka nebo plátek masa od večeře.

6) Jíst zdravě není vždy jednoduché

Na to Jewels a Jill upozorňují své klienty hned na začátku. Je rychlejší a jednodušší koupit si hotového hamburgera než opírat, čistit a krájet zeleninu na salát. Ale chce to čas a svou lenost porazíte. Buďte trpěliví, je to běh na dlouhou trať. Změnit své stravovací návyky nemůžete ze dne na den.

Jennifer Aniston a manžel Justin Theroux

Tereza Kohnová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.