Tradiční vanilkové rohlíčky

Tradiční vanilkové rohlíčky

Vánoce bez vanilkových rohlíčků? To by byla katastrofa. Ale ještě není pozdě na ně vlítnout, jak se říká, za pět minut dvanáct. Tohle klasické vánoční cukroví patří totiž do kategorie „pro začátečníky“ a stačí mu k patřičnému odležení jen pár dní v chladu. Příprava vám nezabere ani hodinku, takže se už na nic nevymlouvejte a vytvořte sváteční atmosféru tak, že necháte rohlíčky, aby vám provoněly celý byt.

Ingredience na cca 3 plechy:

  • 1,5 kostky vychlazeného másla
  • 110 g moučkového cukru
  • 430 g hladké prosáté mouky
  • 200 g vlašských či lískových oříšků (rozemletých na prášek)
  • 1 balíček vanilkového cukru + asi 200 g cukru moučka na obalení rohlíčků

Postup:

Troubu si předehřejte na 180 °C a připravte si plechy vyložené pečicím papírem. Na těsto je nejlepší použít místo robota vlastní ruce. Je to rychlejší, ale také zábavnější.

Máslo si nakrájejte na malé kousky a pomalu k němu přidávejte jednotlivé ingredience: mouku, cukr a oříšky nasekané v mixéru nebo koupené již namleté. Těsto hněťte, dokud se úplně nespojí, a pak jej obalte fólií a vložte do lednice odpočinout. Ideální je počkat do druhého dne, aby se dobře rozleželo, ale v případě nouze postačí i cca 3 hodiny. Než jej budete tvarovat na rohlíčky, určitě jej nechte povolit při pokojové teplotě. Pak už jen uždibujte po kousíčkách těsto, ze kterého vytváříte malé zahnuté válečky. Ty pak pečte cca 15 minut.

V cukru je obalte hned, jak je horké vytáhnete z trouby. Cukr se na ně krásně nalepí. Hotové cukroví naskládejte do krabice a uložte na pár dní do chladu.

Adéla Vedralová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.