Okolní pohledy aneb Testujeme oční krémy

Okolní pohledy aneb Testujeme oční krémy

Miniaturní lahvičky s očním krémem jsou mnohdy podstatně dražší než denní krém od stejné značky. Stojí vůbec za to? Kýveme na souhlas, hlavně kvůli bezpečnosti. Alergické reakce za úspory nestojí.

Představte si čtvrtku a papír do tiskárny. Přesně takový rozdíl je v jemnosti kůže na tvářích a kolem očí. Samozřejmě ta kolem očí je několikanásobně slabší a náchylnější ke vzniku vrásek. Však také tam se objevují první vějířkovité jemné vrásky. Podle dermatologů je ten pravý čas na používání očního krému doba, kdy sfouknete na dortu pětadvacet svíček. Ale nic vám nebrání začít preventivně už dříve. Zatímco krémy bývají výhradně rozdělené na denní a noční, oční krémy jsou často univerzálně vyvedené. Jeden produkt můžete aplikovat ráno dřív, než si dáte make-up, a druhý zase večer po odlíčení. Výjimky existují – přípravek s SPF na noc vhodný není. A jestliže je krém výhradně noční, kvůli hutnější textuře například hůře drží make-up.

Dodnes si vzpomínám, jak se mi moje kamarádka vysmála (bylo mi devatenáct let!), když jsem si dala krém také na horní víčka a pak slzela. Z dnešní generace přípravků by možná plakala ona. Považovala jsem to za samozřejmost a říkala si, že je přece nutné chránit stejně spodní i horní víčka. Výrobci mi dávají zapravdu. Třeba sérum Biotherm doporučují experti nanášet speciálním aplikátorem na horní víčka i na řasy, a posílit tím růst. Výživu řasám dodává například také Vichy Liftactiv. U běžných krémů ale zůstaňte u standardní aplikace kolem očí. Krém do očního okolí jemně vklepávejte, dávejte pozor, abyste ho nezanesli dovnitř na oko a nevyvolali alergii. U očních krémů je však riziko podstatně menší, než kdybyste aplikovali kolem očí běžný krém. Jsou speciálně oftalmologicky testovány, aby riziko bylo co nejnižší, ale efekt přesto co největší. Nešetřete a zainvestujte do těchto malých zázraků. Který krém nejlépe rozzářil a vyživil oční okolí nám?

Aplikovat jen na spodní víčka? moderní generace očních krémů už zabraňuje i povisu horních víček a také vyživuje řasy. pozor dejte na to, abyste si krém nezanesla přímo do oka.

CO ČEKÁME? ASI ZÁZRAKY

Anti-agingový efekt, vyhlazení, projasnění, rozzáření, výživu. To všechno si slibujeme, ale nejsou to zázraky? Oční krémy fungují, jen je chce aplikovat pravidelně. Na aplikaci se proto zaměřují i výrobci a krémům dodávají speciální aplikátory třeba v podobě perly.

KRÉMY, SÉRA, SPECIÁLKY

CLINIQUE, REPAIRWEAR LASER FOCUS WRINKLE CORRECTING EYE CREAM, 1490 Kč

V průběhu dvanácti týdnů viditelně redukuje vrásky kolem očí, vyhlazuje zkrabatělou pleť očních víček. Srovnatelné se zákrokem pomocí laseru. Aplikujte i na víčka. Se syrovátkovým proteinem. Testováno na alergii.

Náš názor: Bílý krém je hutnější, a tak doporučujeme nanášet ho opravdu jen lehkým vklepáváním, abyste si zbytečně ‚nevytahovali‘ citlivou kůži v okolí očí. Je velmi dobře snášený, neparfémovaný. Působí až medicínsky čistě.

ORIFLAME, NOVAGE, KRÉM NA OČI A RTY, 589 Kč

Hydratace, otoky a tmavé kruhy, vrásky a linky, výživa a dehydratace. To všechno se snaží vyřešit krém od Orifl ame, který zároveň funguje také na rty.

Náš názor: Moc se mi líbí bílý zlatý obal a roztomilá velikost, krém je skvost na kosmetické poličce. Působí opravdu luxusně. Nanáší se velmi dobře. Zbytek krému na prstu jsem použila na okolí rtů, ale i na rty samotné. Byly nádherné hebké.

SYNCARE, OČNÍ LIFTINGOVÉ SÉRUM SE ZLATÝM PIGMENTEM, 530 Kč

Obsahuje arganový olej, zlaté mikropigmenty a mikrosféry jojobového oleje. Je zvláště vyvinuto pro citlivé partie okolo očí. Pleť je ihned po aplikaci viditelně vypnutá. Výsledkem pravidelného používání je projasněná a vitalizovaná pleť okolo očí.

Náš názor: Lehoučká emulze se rychle vstřebává, velmi dobře hydratuje oční okolí a zároveň ho zbytečně nezatěžuje. Zlaté pigmenty usnadní maskování únavy. Po delším používání bylo oční okolí v podstatně lepší kondici.

BIOTHERM, BLUE THERAPY EYE SERUM, 1210 Kč

S efektem liftingu očí a otevření pohledu, působí na tři oblasti očního okolí, které opticky zavírají pohled – víčka, otoky a řasy. S přírodním vypínajícím polymerem a regeneračním komplexem, obsahuje revoluční dvojitý aplikátor.

Náš názor: Speciální aplikátor zaujme na první pohled a krásně prochladí oční okolí, když jím roztíráte sérum. Kůže je velmi jemná a hydratovaná. Aplikuje se i na řasy, což jsem prováděla jen večer, protože ráno mi pak hůře držela řasenka. Rozhodně doporučuji, můj favorit.

NIVEA, Q10 PLUS C, ANTI-FALTEN ENERGY BOOSTER, 210 Kč

Kombinace koenzymu Q10 s vysoce účinným a čistým vitaminem C zlepšuje buněčné vstřebávání kyslíku. Redukuje první vrásky a minimalizuje jemné linky okolo očí. V balení z hliníku.

Náš názor: Jemný krém, který jsme nejprve měli trošku problém dostat z hliníkové tubičky, ale pak už bylo vše bez problémů. Není čistě bílý, ale jemně zabarvený. Dobře se roztírá, ovšem chviličku mu trvá, než se vstřebá. Za velmi dobrou cenu!

NUANCE, MAGICAL HYDROBALANCE CONTROL BOOSTER, 399 Kč

Pro všechny typy pleti, s přírodním komplexem aktivních látek v nejvyšším stupni koncentrace pro silnou hydrataci. Jemná, lehká a svěží textura. Vyživuje a uklidňuje.

Náš názor: Milé překvapení, je to lehký a dobře roztíratelný krém, který bude vyhovovat hlavně těm, kdo netrpí na citlivé oční okolí.  V prodeji je ve více variantách.

Kondice

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.