Ať se kůže nadechne a vy omládnete a zkrásníte!

Ať se kůže nadechne a vy omládnete a zkrásníte!

Odklopte těžkou pokličku z nečistot, která dusí vaši pleť. Hluboká detoxikace ji nejen pročistí a projasní, ale hlavně zpomalí její stárnutí. Jedině kůže, která volně dýchá, má totiž dost síly k tomu, aby obrodila sama sebe. 

Čisté póry jsou pro zdraví a krásu pleti mnohem důležitější než všechny krémy, masky a séra. Vrstva nečistot totiž kůži brání v tom, aby fungovala na jedničku, a také urychluje stárnutí. Namísto toho, aby pleť naplno spustila regenerační procesy, se totiž musí potýkat s cizorodými látkami na svém povrchu. A pokud není důkladně vyčištěná, nezmění to ani ten nejnadupanější protivráskový krém. Účinné látky z něj se do pórů skrz pokličku nečistot nedostanou.

Toxický špunt

Pečlivé každodenní čištění pomocí pleťového mléka a tonika je tedy absolutní základ. Ani to však samo o sobě nestačí. Nejenže se na kůži každý den usadí obrovské množství nečistot z ovzduší, ale velký vliv na její fungování má i nezdravý životní styl plný stresu, příliš krátkého spánku a ve spěchu zhltnutého jídla. To všechno způsobuje, že se i v opečovávané kůži časem nahromadí toxiny, které začnou brzdit její správné fungování. Navenek se to většinou projeví pupínky, suchými místy, začervenáním, ekzémy, ztrátou jasu nebo třeba celulitidou.

Proto odborníci na pleť doporučují naordinovat kůži čas od času radikálnější očistu. Ta z ní vytáhne i hluboko uložené nečistoty a znovu a naplno v ní probudí všechny obrodné procesy. „Ideální je provádět takovou očistu alespoň dvakrát ročně, a to na jaře a na podzim. Tehdy se tělo i mysl chystá na velmi odlišná roční období, kdy jsou na organismus kladeny vyšší nároky. V létě jsou to teplé, dlouhé dny plné aktivity, zima zase dává prostor pro útlum, regeneraci a odpočinek,“ vysvěluje pardubická kosmetička Jaroslava Becková. Detox kůži zbaví nánosů všeho starého a nepotřebného, rozzáří ji a pomůže jí lépe se vypořádat se střídáním ročních dob.

Vaši nejsilnější spojenci

ZELENÝ JÍL
Použít ho můžete zevnitř i zvenku. Vytáhne nečistoty z pórů a mechanicky očistí střevní trakt.

MOŘSKÉ ŘASY
Zbavují tělo toxinů a podporují látkovou výměnu. Zařaďte je do jídelníčku nebo si dopřejte zábal.

CITRUSY
Jsou bohaté na antioxidanty a mají silné pročišťující schopnosti, a to zevnitř i zvenku.

ZELENÝ ČAJ
Osvěžuje, pročišťuje, zbavuje únavy a dokáže nakopnout zpomalený metabolismus. Pijte několik šálků denně.

AKTIVNÍ UHLÍ
Díky své pórovité struktuře do sebe dokáže nasát obrovské množství nečistot. Ideální na ucpané póry.

KOPŘIVY
Ničí a rozpouští škodliviny v těle a čistí krev. Pití kopřivového čaje dokáže rozzářit pokožku.

Důkladný úklid

Možností, jak pleť „uklidit“, při tom existuje víc. „Zvolit můžeme jednodenní i dlouhodobější kúru, záleží na tom, co si od detoxikace slibujeme. Pokud ale chceme dosáhnout opravdového očištění, doporučuji nasadit vícedenní kúru,“ radí Becková. A rozhodně se při tom vyplatí nesoustředit se jen na kůži samotnou. Její správné fungování je totiž pevně spjaté s tím, jak je na tom zbytek vašeho těla. Dělat si tedy detoxikační masku ve chvíli, kdy vaše střeva úpí pod přívalem nezdravého jídla, nemá příliš smysl.

Zevnitř i zvenku

Začněte tedy odlehčeným jídelníčkem bohatým na antioxidanty a vzorným pitným režimem, jehož přirozené očistné schopnosti můžete ještě podpořit pitím detoxikačních čajů. Výborná je v tomhle směru například kopřiva. Alespoň na čas se také vzdejte kávy i alkoholu a snažte se co nejvíc odstřihnout od každodenního stresu. Zabírá pravidelné praktikování jógy a dechových či meditační cvičení. „K tomu přidejte čisticí pleťové masky, celotělové zábaly, koupele, návštěvy sauny, lymfodrenáž či aroma masáže vonnými oleji, které aktivují detoxikační procesy. Velmi dobře funguje citron, rozmarýn, máta nebo jalovec,“ doporučuje kosmetička Jaroslava Becková. V detoxikačních přípravcích hledejte hlavně látky, které na sebe umí navázat nečistoty, a tím je vyplavit z těla ven. Silné detoxikační schopnosti mají třeba přírodní jíly (seženete je v řadě barevných variant s důkladnějším zacílením), které mají tu výhodu, že je můžete používat k vnější i vnitřní očistě.

1 – ŠETRNÉ OBROUŠENÍ
Jemný Čisticí pleťový peeling s výtažkem z hamamelu a eukalyptu Clear Skin, Avon, 99 Kč

2 – OČISTA V KAPKÁCH
Detoxikační kapky do pleťové péče Booster Detox, Clarins, 990 Kč

3 – SÍLA OLEJE
Nemastný, organický Netřeskový čisticí olej, Éminence, 1390 Kč

4 – LYMFA V POHYBU
Bylinný čaj k pročištění lymfatického systému Lymfodren, Ryor, 56 Kč

5 – PROTI ŠEDI
Čisticí maska proti příznakům městské pleti Skin Best Wonder Mud, Biotherm, 1499 Kč

1 – ÚKLID ZEVNITŘ
Pročišťující Bio březová šťáva, Weleda, 299 Kč

2 – DROBNÁ ZRNKA
Jemný krémový peeling na odumřelé kožní buňky Facial Scrub Aux 7 Herbes, Erborian, 699 Kč

3 – ÚČINNÉ MASKOVÁNÍ
Lipová Detoxikační maska Tilia, Nobilis Tilia, 479 Kč

4 – LAPAČ NEČISTOT
Tělová a pleťová maska Zelený jíl francouzský, Saloos, 102 Kč

5 – S UHLÍM
Přírodní mýdlo na čištění pleti Pore Blackhead O2 Sparkling Soap, Caolion, Sephora, 155 Kč

6 – NA ČISTÉ PÓRY
Detoxikační maska Pure Clay L´Oréal Paris, 279 Kč

Kondice

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.