Izotonické nápoje nejen pro sportovce

Izotonické nápoje nejen pro sportovce

Trendem dnešní doby je aktivní životní styl. A k němu patří také iontové nápoje, které jsou určeny jak rekreačním, tak výkonnostním i vrcholovým sportovcům. Důvodů, proč tyto nápoje zařadit do pitného režimu, je hned několik.

Při sportu a zvýšeném tělesném výkonu se organismus zahřívá. Aby nedošlo k přehřátí, odvádí přebytečné teplo prostřednictvím potu. Přitom však dochází ke ztrátě tekutin a energie. Ty je třeba tělu opět dodat.

Sportující většinou nestačí doplňovat tekutiny v průběhu aktivity a jsou tak náchylnější k dehydrataci, která se projevuje zvýšením tělesné teploty, bolestmi hlavy, předčasnou únavou či svalovými křečemi, tělo přitom ztrácí vodu ještě předtím, než sportovec pocítí žízeň.Iontové nápoje by určitě neměly chybět tam, kde fyzická aktivita trvá déle než 30 minut, prakticky nepostradatelné jsou při zátěžipřekračující60 minut. Aktivitou, při které jsou iontové nápoje vhodné, je jakákoli namáhavá činnost, tedy nejen sportování.

Izotonický nápoj Isofruit se řadí do skupiny iontových nápojů, které přispívají k udržení výkonnosti a zvyšují vstřebávání vody při intenzivnívytrvalostní fyzické aktivitě.

Proč pít Isofruit?

  1. Hydratace během tréninku

Připrav se na intenzivní trénink dostatečným zavodněním organismu. Bez tekutin to nejde! Podpoř hydrataci organismu. Iontové nápoje zvyšují vstřebávání vody během fyzického výkonu.

  1. Organismus v rovnováze

Vyhni se kolapsu. Doplňuj tělu tolik potřebné ionty, které ztrácí během výkonu.Nezapomeň je doplnit i po ukončení tréninku.

  1. Zdroj energie

Ta správná dávka energie! Nepodceňuj zásobování těla energií během fyzické aktivity a zajisti si pravidelný přísun rychle vstřebatelných sacharidů.Isofruit obsahuje vitamín B1 (thimain), který přispívá k normálnímu energetickému metabolismu.

  1. Pro intenzivní trénink

Připraveni na náročný trénink? Iontové nápoje přispívají k udržení výkonnosti při delším vytrvalostním fyzickém výkonu.

  1. Lepší koncentrace

Jak si udržet konstantní hladinu výkonu? Isofruit obsahuje niacin a kyselinu pantothenovou, které přispívají ke snížení míry únavy a vyčerpání.

www.isofruit.cz

Kondice

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.