Weleda Tělo a Mysl Tour 2017 přináší Kondice: Rozhovor s Olgou Šípkovou a Davidem Hufem

Weleda Tělo a Mysl Tour 2017 přináší Kondice: Rozhovor s Olgou Šípkovou a Davidem Hufem

Proč právě Weleda Tělo a mysl Tour?

Olga + David

Rádi bychom vám s Davidem představili originální projekt spojení fyzického a mentálního tréninku. Přes dvacet pět let oba působíme jako aktivní lektoři, koučové a propagátoři zdravého životního stylu.

Máme toho totiž spoustu společného. 🙂 Oba dva jsme začínali v počátcích devadesátých let téměř stejně a hlavním odrazovým můstkem byly naše světové tituly ve sportovním aerobiku, které jsme prožívali společně s celou českou reprezentací na přelomu století v letech 1995 až 1999…

Byl to ale pouhý začátek naší další bohaté kariéry.

Předávat vědomosti, praktické zkušenosti a energii se pro nás stalo posláním. Máme z čeho čerpat a již dlouho víme, že patříme k těm šťastným 17% populace, které jejich práce strašně baví!!! 🙂

Oba jsme pro to obětovali strašně moc. Studovali vysokou školu zaměřenou na sport, absolvovali mnoho školení zaměřených na vedení lidí ve smyslu posílení tělesné kondice a posléze také se zaměřením na zvýšení jejich mentálního potenciálu a motivace.

Jak jste se dostali ke spojení cvičení a mentálního koučinku?

David:

Neobjevili jsme nic originálního, vždyť přeci již staří Řekové vyznávali princip komplexní výchovy, tedy rovnoměrné péče o fyzické tělo i duši. A jelikož jsme zvyklí pracovat s širokou masou lidí, tak jsme kromě fyzického cvičení logicky zařadili do našeho program také mentální trénink, který je rozhodujícím faktorem v rámci motivace lidí nejen k pravidelnému pohybu a celkovému přístupu ke svému zdraví.

Olga:

Na začátku tohoto projektu stál David, který se mentálnímu koučinku věnuje několik let.

Na základě myšlenky uspořádat turné po českých městech s cvičebním programem obohaceným o lekci mentálního koučinku, jsem i já před dvěma lety nastoupila ke studi Akreditovaného profesionálního kouče. Upřímně velmi mne to obohatilo a otevřely se další dveře možností, jak pomáhat lidem nejen prostřednictvím lekcí různých druhů cvičení.

Po celou naši kariéru sportovců nebo trenérů, jsme se totiž potýkali s otázkou:

JAK CO NEJLÉPE MOTIVOVAT SVÉ SVĚŘENCE K VÝKONŮM A DOSAŽENÍ CÍLŮ?

A jak se motivujete vy?

Během této životní cesty, kterou jsme si prošlapali sami od úplné nuly, jsme zažili vrcholy i pády. Naučili jsme se brát životní překážky jako výzvu a s uvědoměním a motivací jít dál. Slyšet slova “TO NEJDE”, je pro nás impulsem pro zbystření mysli a povzbuzením do nového začátku a k tomu přijít na to, jak “TO JDE!”.

Měli jsme štěstí, že jsme v sobě objevili svůj talent, který jsme díky veliké a mnohaleté dřině, odvaze, vůli a štěstí dotáhli až na samotný vrchol. Toto uvědomění nás motivuje jít dál po zbytek života.

Oba máme rovněž spoustu mediálních zkušeností a umíme o našem tématu mluvit srozumitelně a jasně k našemu publiku.

Co by si měli odnést vaši klienti?

Oba máme vždy na paměti to, aby si naši klienti v tělocvičně při tréninku nebo z přednášek a koučování odnesli přesně to, co je pro NĚ hodnotné a cenné. Aby došli k uvědomění, našli svůj AHA MOMENT a našli si cestu ke svému cíli. Naučili jsme se tiše naslouchat, pokládat jednoduché otázky a zároveň se inspirovat životními příběhy a zkušenostmi samotných klientů i lidí kolem nás.

Učíme lidi a sebe vnímat realitu kolem sebe a uvědomovat si, že každý si žije SVŮJ život a má tedy VŠE jen a jen ve svých rukou.

Princip úspěšného koučování je podmíněn vzájemnou důvěrou mezi koučem a koučovaným a také tím, aby ten, kdo přijde, CHTĚL něco opravdu se sebou udělat a už tím, že přišel, udělal svůj první krok.

Olga + David závěrem vzkazují:

Turné je pro nás velká výzva a moc se na to vše těšíme. Nechte se vést, přijďte si UŽÍT OKAMŽIK plný endorfinů, ale také se na chvíli zastavit, zamyslet nad tím, jak se dá odolat tlakům dnešní doby, být PŘÍTOMEN ve své mysli, poznat svůj AHA MOMENT a protřídit si své myšlenky.

Těšíme se na Vás,

Vaši Olga Šípková a David Huf

Kondice

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.